Мисливські усмішки Остапа Вишні

Відомий український письменник Павло Губенко завжди говорив, що гумор у його творах солодкий, проте з кислинкою. Через це і взяв собі псевдонім Остап Вишня.

Його твори не можна назвати просто гуморесками, це скоріше вірші в прозі. Вишню вважають творцем нового літературного жанру – усмішок. На відміну від гуморесок, усмішкам притаманні яскраві описи краси природи: лісів, гаїв, річок.

Головною віхою творчості Остапа Вишні стала збірка «Мисливські усмішки», найповніше видання якої побачило світ у 1958 році. Більша частина книги це короткі

розповіді про мисливців та рибалок.

Відповідно до сюжетної композиції всі усмішки з цієї збірки можна поділити на три групи. До першої групи можна віднести розповіді Вишні про особливості полювання, види мисливської зброї. Звичайно, кожна з них пронизаний якісним гумором та описами лісових пейзажів. В усмішках «Перепілка» та «Вальдшнеп», які відносяться до другої групи, змальовується відпочинок на природі та спроби осягнути її незвідану суть. В останній групі творів автор засуджує браконьєрів та успіхи мисливців. Сам Вишня хоч і любив ходити на полювання, проте жодного разу не повертався зі здобиччю.

Герой-оповідач,

який присутній у кожній усмішці, людина оптимістична та дотепна. За його образом можна впізнати самого поета Вишню, мисливця, який іде на полювання не задля нищення природи, а для її збереження. За іронічними рядками творів з «Мисливських усмішок» можна прослідкувати чітке повідомлення автора: берегти природу, не вбивати тварин, дбаючи таким чином про наступні покоління.

Збірка «Мисливські усмішки» це заповіт, список мудрих настанов, що Остап Вишня залишив нащадкам. Не дивлячись на те, що збірці уже більше п’ятдесяти років, мудрі істини, якими вона пронизана, актуальні і сьогодні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Мисливські усмішки Остапа Вишні


твір мініатюра весна
Мисливські усмішки Остапа Вишні