Мисливські усмішки Остапа Вишні
Відомий український письменник Павло Губенко завжди говорив, що гумор у його творах солодкий, проте з кислинкою. Через це і взяв собі псевдонім Остап Вишня.
Його твори не можна назвати просто гуморесками, це скоріше вірші в прозі. Вишню вважають творцем нового літературного жанру – усмішок. На відміну від гуморесок, усмішкам притаманні яскраві описи краси природи: лісів, гаїв, річок.
Головною віхою творчості Остапа Вишні стала збірка «Мисливські усмішки», найповніше видання якої побачило світ у 1958 році. Більша частина книги це короткі
Відповідно до сюжетної композиції всі усмішки з цієї збірки можна поділити на три групи. До першої групи можна віднести розповіді Вишні про особливості полювання, види мисливської зброї. Звичайно, кожна з них пронизаний якісним гумором та описами лісових пейзажів. В усмішках «Перепілка» та «Вальдшнеп», які відносяться до другої групи, змальовується відпочинок на природі та спроби осягнути її незвідану суть. В останній групі творів автор засуджує браконьєрів та успіхи мисливців. Сам Вишня хоч і любив ходити на полювання, проте жодного разу не повертався зі здобиччю.
Герой-оповідач,
Збірка «Мисливські усмішки» це заповіт, список мудрих настанов, що Остап Вишня залишив нащадкам. Не дивлячись на те, що збірці уже більше п’ятдесяти років, мудрі істини, якими вона пронизана, актуальні і сьогодні.
Мисливські усмішки Остапа Вишні
твір мініатюра весна
Мисливські усмішки Остапа Вишні