Місце і значення творчості О. Гончара в сучасній українській літературі (III варіант)

Славний і справжній прозаїк
Олесь Гончар…
Михайло Шолохов
Говорять, що коли народжується людина, на небі з’являється зірка. У когось ця зірка маленька, у когось – більша, а ще у когось – величезна. Ще говорять, що залежить це від душі людини: якщо душа мала – то й зірка мала, велика душа – то зірка буде великою і яскравою. А ще є такі зірки, що зігрівають душі людей і навіть можуть засвітити їхні зірки. Мабуть, саме такою була зірка видатного українського письменника Олеся Гончара, бо й після його смерті вона продовжує

зігрівати душі людей глибиною і щирістю таланту.
Олесь Гончар – всесвітньо відомий письменник і громадський діяч. Його шлях у літературі – це шлях безперервних пошуків. Його творчість нерозривно пов’язана із сучасністю. Його високо гуманістичні твори вражають глибиною і масштабністю мислення.
Найважливішими ознаками індивідуального стилю Олеся Гончара є органічне поєднання реалізму з романтичним баченням світу, філософське заглиблення у найскладніші проблеми сучасності, ліричність образів і розповіді, постійні пошуки позитивного ідеалу, оригінальність художнього мислення. Характерною особливістю
його творів є гумор, прозорість і глибоке смислове навантаження художнього слова, лаконізм вислову, свіжі, своєрідні образи-символи, неологізми тощо. Проза письменника цікава своєю поетичністю, адже джерелом лексикону його творів було живе народне мовлення. Мова його творів – один з найкращих зразків сучасної літературної мови.
Основним об’єктом дослідження Олеся Гончара є людина, її внутрішній світ. Людські вчинки і людські помисли, людська велич і людська чистота – ось чим захоплюється письменник. Він Обвинувачує як загальнолюдське зло, так і антиморальні прояви окремих людей, вважаючи, що найменша підлість може згодом призвести до великої біди, до трагедії багатьох людей або навіть людства в цілому. Вболівання за долю людини, високий патріотизм і гуманізм – найяскравіші ознаки творчості Гончара. Але Митця турбує не тільки доля рідної країни та українського народу, а й доля всього людства. Вже в своєму першому творі – трилогії “Прапороносці” – устами своїх героїв він гнівно засудив війни і все те зло, що вони приносять людству.
Олесь Гончар – автор великої кількості романів, повістей, оповідань, новел, критичних нарисів і статей. Його твори перекладені більш ніж сорока мовами світу. Все прогресивне людство шанує прогресивні тенденції його творчості. У 1992-1993 роках Міжнародний Біографічний центр у Кембриджі визнав Олеся Гончара “Всесвітнім інтелектуалом 1992/93 років.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Місце і значення творчості О. Гончара в сучасній українській літературі (III варіант)


проблема злочину і кари у творі земля
Місце і значення творчості О. Гончара в сучасній українській літературі (III варіант)