МАРИНА ПАВЛЕНКО (Нар. 1973 р.)

Українська література 7 клас – Л. Т. Коваленко – Освіта 2015
“ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ – ЛЮДИНА…”
МАРИНА ПАВЛЕНКО (Нар. 1973 р.)

Марина Степанівна Павленко народилася 30 березня 1973 року в селі Старині на Львівщині. Коли їй виповнилося два роки, батьки, учителі української мови та літератури, переїхали на Черкащину. Після закінчення школи Марина здобула вищу освіту в Уманському педагогічному інституті імені Павла Тичини. Перші п’ять років після закінчення навчання працювала вчителькою початкових класів, а потім – викладачем

університету.

М. Павленко – автор збірок поезій, прозових творів “Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських”, “Русалонька із 7-В та Загублений у часі”, “Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу”, “Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту”, “Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія”, “Півтора бажання (Казки старої Ялосоветиної скрині)”, “Домовичок із палітрою”, “Миколчині історії” та інших. Письменниця – лауреат багатьох літературних конкурсів.

З інтерв’ю М. Павленко книжковому порталу “Буквоїд”

– Чи пригадуєте Ви ту мить,

коли вирішили стати письменницею? Адже ж мріяли? Це був вірш, оповідання? І хто став першим читачем?

– Писати почала, відколи себе пам’ятаю. Мабуть, разом Li малюванням, яке теж дуже любила.

Пригадую розмальовані мною аркушики, де збоку біля малюнків – рядки ієрогліфів-каракулів (досі малюю лівою рукою, а тоді лівою і писала), котрі “розшифровують” зображене. Стала школяркою – узялася писати-малювати в звичайних зошитах. Піші розумію, що то було неусвідомлене прагнення також створити книжку.

…Письменницею стати ніколи не прагла. Художницею – так, учителькою, артисткою, балериною, фігуристкою – так. Тепер думаю: може, саме в літературі й об’єднались-реалізувались усі ці мої мрії-професії?

Малюнок Марини Павленко

У родині моїх батьків – учителів-словесників Степана й Ольги Павленків – Слово було навіть не на почесному місці: воно просто було всюди. Читати й писати (звісно, поміж шкільними справами, городами й доглядом курей-кроликів) – це було щось таке природне, що на розмальовані й списані моїми опусами численні зошити в косу лінію сперту ніхто не звертав особливої уваги. Вони акуратно ув’язувалися в стоси й регулярно виносились на горище. Аж коли я опинилась у старших класах, тато узяв кілька моїх віршів і надіслав до районної газети…

– Розкажіть, як з’явились Русалоньки? Чи не буває у Вас вибуття, що вони реально існують і самі вимагають, аби Ви писали про них? Чи не приходить вона у снах?

– Не сниться, але вона в моєму баченні є готовим характером, який живе і розвивається протягом всіх п’яти книг.

Перша – “Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських” – народилась із драматичної історії одного родоводу, переказаної мені, як запевняла сама оповідачка, останньою спадкоємицею цього роду – уманчанкою Євгенією Іванівною Дульською.

Попрацюй у парі.

1. Пригадай, ним народна казка відрізняється від літературної, та назви художні особливості казки. Порівняй свою відповідь із відповіддю однокласника/однокласниці.

2. Пригадай, що таке повість. Назви твори, які належать до жанру повісті (пригодницької, автобіографічної, історичної, героїко – романтичної).

Різновидом повісті є повість-казка. У ній, як і в народній казці, поєднано реальні й казкові події, добро протиставляється злу, наявні чарівні предмети тощо. Сюжет такого твору зазвичай розвивається удвох вимірах – реальному і фантастичному. Повість-казка вчить дітей відрізняти хороше від поганого, робити в житті правильний моральний вибір.

Твір Марини Павленко “Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських” – повість-казка.

Повтори відомості про види читання на другому форзаці підручника. Користуйся різними видами читання, виконуючи завдання до твору.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

МАРИНА ПАВЛЕНКО (Нар. 1973 р.)


основна думка казки синичка
МАРИНА ПАВЛЕНКО (Нар. 1973 р.)