Мандруємо Україною (твір-розповідь)

7 КЛАС

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Мандруємо Україною (твір-розповідь)

Наш класний керівник часто організовує культпоходи в музеї, в театри, на різноманітні виставки. Ми вже декілька разів побували в зоопарку, в дельфінарії, а на весняних канікулах їздили у Феодосію.

У Криму в кінці березня вже зовсім тепло: дерева покриваються молодими яскраво-зеленими листочками, на клумбах розпускаються перші квіти, працюють фонтани.

Феодосія зустріла нас теплом. Дні стояли погожі, сонячні, а тому ми з радістю залишали затишний готель і

йшли на екскурсії.

Звичайно, першим ми відвідали один з найдавніших художніх музеїв України – музей імені І. Айвазовського. Тут ми познайомилися з творчістю великого мариніста, адже в музеї аж 417 його полотен. Художник був заможною людиною і міг жити в будь-якому європейському місті, але він обрав саме Феодосію. Тут Айвазовський за власним проектом побудував будинок і виставкову залу, у якій організував музей-галерею.

Полотна І. Айвазовського вразили нас зображеннями моря. Ось воно сердите, розбурхане, вкрите білими бурунами, а ось ласкаве, тепле, спокійне.

З музею ми пішли до фонтана Айвазовського. Художник

за власним проектоміна власні гроші спорудив цей пам’ятник архітектури, щоб феодосійці не потерпали від спеки й нестачі води.

Ми всі знаємо творчість видатного письменника Олександра Гріна, який теж жив у Феодосії. Дівчатка захоплюються тендітною Ассоль із твору “Пурпурові вітрила”, а хлопчики мріють бути схожими на мужнього і романтичного капітана Грея.

Музей Гріна у Феодосії дуже незвичайний. Ми із захопленням переходили з кімнати в кімнату, що нагадують каюти на кораблі і мають звучні назви: “Каюта мандрів”, “Каюта капітана”, “Кліперна”, “Трюм фрегата”, “Ростральна”. У музеї є моделі вітрильників, старовинні прилади, карти, мушлі з різних морів і океанів.

На світі є безліч цікавих місць, які чекають на нас. Але, мріючи про заморські країни, не забуваймо, що й в Україні є на що подивитися.

Феодосія – перше місто, яке ми відвідали всім класом. Воно назавжди залишиться в нашій пам’яті, адже вразило нас не тільки своєю тихою красою і витонченістю, а й музеями, пам’ятниками, фонтанами, які створили справжні патріоти своєї землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Мандруємо Україною (твір-розповідь)


барвіночку мій хрещатий
Мандруємо Україною (твір-розповідь)