“Людська комедія” О. де Бальзака як дослідження Франції першої половини XIX століття

Творчість Оноре де Бальзака побудована на принципах реалістичного роману. Кожен задум письменника вирізнявся масштабністю та сміливістю. Рівняючись на Бальзака багато авторів XIX століття почали цікавитися суспільним життям в усіх його проявах, досліджувати поведінку людей різних соціальних груп – і все це відображати на сторінках своїх творів.
Оноре де Бальзак не боявся описувати ті сфери життя, які інші письменники вважали “брудними”. Його епопея “Людська комедія” – це показ людства в процесі швидких соціальних змін.

Великий французький романіст в основному негативно ставився до нової дійсності після липневої революції. Як прихильник монархії Бальзак був незадоволений тим, що в результаті змін позбавили влади династію Бурбонів. Новий порядок нагадував йому чудернацьку гру без правил, яка неодмінно призведе до руйнування суспільства. Письменник вважав, що тільки монархія з її суворою регламентацією здатна була контролювати низькі людські інстинкти.
В циклі творів “Людська комедія” Бальзак яскраво зобразив життя Франції першої половини XIX століття. Він зазирнув майже у кожну сферу існування, дослідив безліч характерів.
/> Незадоволеність людською сутністю змушувало автора глибоко та об’єктивно досліджувати суспільне оточення задля розкриття життєвих закономірностей. Таким чином Бальзак сподівався знайти ліки від людської недосконалості. Особливою хворобою їх століття він вважав егоїзм. Цей “недуг” поширювався з епідемічною швидкістю. В романі “Шагренева шкіра” письменник доводить до кульмінації цю проблему: вслід за миттєвою егоїстичною радістю йде душевне спустошення.
“Людська комедія” – це панорамне зображення життя французів після революції. Владу отримала буржуазія і почала перерозподіляти багатство. Новоспечені господарі – банкіри, підприємці, торговці – домагалися успіху будь-яким чином. Франція стала морально деградувати. Найважливішою цінністю ставали гроші. Влада золота яскраво висвітлено в повісті Бальзака “Гобсек”.
Головний задум епопеї “Людська комедія” полягає у показі великої панорами суспільства, яке стало існувати по егоїстичним законам. На сторінках творів фігурують більше 1000 героїв, які переходять із однієї книгу в іншу. Бальзак мав за мету описати представників усіх соціальних груп. Його герої майже завжди типові та діють згідно законів своєї групи. Але не всі персонажі Бальзака – люди зіпсовані, є в нього і позитивні герої. Письменник вірив, що таких людей ставатиме все більше.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

“Людська комедія” О. де Бальзака як дослідження Франції першої половини XIX століття


бедьє трістан та ізольда
“Людська комедія” О. де Бальзака як дослідження Франції першої половини XIX століття