“Кримські сонети” як поетичний цикл – “КРИМСЬКІ СОНЕТИ” А. МІЦКЕВИЧА

РОМАНТИЗМ У ЛІТЕРАТУРІ

§ 11. “КРИМСЬКІ СОНЕТИ” А. МІЦКЕВИЧА

Хто хоче зрозуміти поета, повинен побувати у поетовій країні.

Й. В. Гете

Ці слова великого Гете Міцкевич обрав епіграфом до циклу “Кримські сонети”. Південна земля дала поштовх творчій уяві митця, стала країною його мрії, його романтичним світом – прекрасним і загадковим, сповненим глибоких роздумів і гострих суперечностей.

“Кримські сонети” як поетичний цикл

“Кримські сонети” – поетичний цикл, тобто низка віршів, об’єднаних спільною

ідеєю. Основна думка віршів циклу – ностальгія, туга за батьківщиною, яку був змушений полишити митець. Проте не тільки це об’єднує “Кримські сонети*. Тут маємо єдиний ліричний сюжет, в якому можна визначити зав’язку, розвиток дії (думки), кульмінацію і розв’язку. Усі вірші пов’язує між собою образ ліричного героя. Його еволюція становить головний інтерес автора. В кожному із сонетів є центральні образи-символи, що знаходять розвиток у наступних поезіях. Романтичний світ, представлений А. Міцкевичем, при всьому розмаїтті описів не справляє враження “розколотого”, “розбитого”. Це світ, де мандрує
душа ліричного героя, котрий поєднує дійсність і внутрішні переживання. Єдність на мотивному, образному, композиційному, стильовому рівнях дозволяє сприймати “Кримські сонети” не тільки як цикл, а й як цілісну поему, де кожний вірш, посідаючи визначене (не випадкове!) місце, є частиною цілого. Своєрідна “кримська поема” Міцкевича має свою логіку та послідовність. Разом із тим вона визначається невимушеністю поетичного вираження, схвильованістю оповіді, емоційністю зображальних засобів.

У “Кримських сонетах” Міцкевича постає особливий романтичний світ. Прекрасна природа Криму: море, степи, гори, зірки – усе вражає своєю неповторною принадністю й пишністю. Край, де вільно б’ються бурхливі хвилі й непереможно сяють гірські верхів’я, на перший погляд, здається ідеальним для ліричного героя, шукача піднесеної мети. Проте насправді його душа страждає і тужить за іншою країною – за рідною батьківщиною. Розкішна природа не може розрадити героя, бо він відчуває глибокий сум і самотність на чужині.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

“Кримські сонети” як поетичний цикл – “КРИМСЬКІ СОНЕТИ” А. МІЦКЕВИЧА


сочинение на тему я увидел чудо
“Кримські сонети” як поетичний цикл – “КРИМСЬКІ СОНЕТИ” А. МІЦКЕВИЧА