Котляревський – драматург і театральний діяч (“Наталка Полтавка”, “Москаль-чарівник”)

Великий правдолюб, гуманіст, письменник-демократ свою любов до рідної землі, до народу, його історії обезсмертив у своїх творах.
У п’єсах “Наталка Полтавка” і “Москаль-чарівник” Котляревський висловив просвітительські ідеї, тим самим поклавши початок українській драматургії та українському театрові. У цих творах автор змальовує простих людей, доводить, що вони гідні поваги і наслідування. Тому і “Наталка Полтавка” і “Москаль-чарівник” є реалістичними, високохудожніми шедеврами, що ввійшли назавжди до репертуару

національного театру.
В образі Наталки письменник уперше в українській літературі показав правдивий багатогранний характер. Це дівчина із села, яка вміє захистити свою гідність, уміє боротися за своє щастя.
Цікавим є та деталь, що автор насичує п’єсу народними піснями, прислів’ями і приказками. Але частину їх створює сам, і майже неможливо відрізнити пісні Котляревського від народних, настільки вони подібні і за мовою, і за стилем.
Видно шляхи полтавськії і славну Полтаву,
Пошануйте сиротину і не вводьте в славу.
Не багата я і проста, но чесного роду,
Не стижуся прясти, шити і носити воду,

Ти в жупанах і письменний, і рівня з панами,
Як же можеш ти дружитися з простими дівками?
Єсть багацько громадянок, вибирай любую;
Ти пан возний – тобі треба не мене, сільськую.
У п’єсі “Москаль-чарівник” письменник використав народний анекдот про невірну жінку, але надав новий зміст темі та образам. Головна героїня Тетяна – селянка, яка не вміє лицемірити; вона чесна людина і морально чиста.
Своїм твором Котляревський показує, що аморальність іде від панівного класу. Так, чиновник-писарчук Финтик з презирством говорить про простий люд, цурається своєї бідної матері, заводить любовні інтриги.
Саме риси реалізму, народності, гумор, пісні, жива мова і забезпечили цим двом п’єсам успіх і популярність на сцені, а Котляревському славу і визнання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Котляревський – драматург і театральний діяч (“Наталка Полтавка”, “Москаль-чарівник”)


назвати образні вислови з прочитаних поезій
Котляревський – драматург і театральний діяч (“Наталка Полтавка”, “Москаль-чарівник”)