КОМЕТА ПРИЛІТАЄ – ТУВЕ ЯНСОН

РОЗДІЛ V СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА

ТУВЕ ЯНСОН

КОМЕТА ПРИЛІТАЄ

Робота з текстом

1. Опишіть Долину та будиночок мумі-тролів.

2. Хто розповів мешканцям блакитного будиночка иро комету й близький кінець світу?

3. Як поставилися до розповіді про кінець світу Чмих і Мумі – троль?

4. Яка в кожного з них була таємниця?

5. Яку велику мету поставили друзі, вирушаючи у Велику Подорож?

6. Розкажіть про персонажів, яких зустріли Чмих і Мумі-троль під час своєї подорожі.

7. Які випробування випали на долю героїв твору?

8. Назвіть

риси характеру, які вони виявили в небезпечних обставинах.

9. Як комета вплинула на життя Землі? Опишіть зміни, що відбулися в Долині мумі-тролів під впливом цієї події.

10. Де друзі шукали притулок і захист? Чому саме гам?

11. Визначте проблеми твору, важливі для кожної людини особисто й для суспільства в цілому.

12. Які вічні цінності утверджуються у творі?

Кого з персонажів ви впізнали на малюнках Т. Янсон? Стисло охарактеризуйте їх. Які епізоди зображені на малюнках? Перекажіть ці епізоди близько до тексту.

Краса слова

Ця повість-казка – один із перших творів Т. Янсон про мумі-тролів. Видання “Гонитва

за кометою ” з’явилося 1946 р. З того часу авторка декілька разів переробляла твір, який у 19G8 р. вийшов друком під назвою “Комета прилітає”. У повісті читачі ознайомлюються з описом Долини, де мешкають різні казкові персонажі. На долю маленьких героїв випали нелегкі випробування. Ондатр, що потрапив до будинку мумі-тролів, розповів їм про кінець світу, який загрожує Землі та її мешканцям, якщо прилетить лиха й небезпечна комета. Мумі-троль ралом із Чмихом вирушають до Обсерваторії, щоб з’ясувати ступінь небезпеки. Мумі-троль, котрий любить свою домівку понад усе, усвідомлює високу мету Великої Подорожі: “Земля може загинути, і наше завдання цьому запобігти”. Хоча у творі Т. Янсон ідеться про казкові пригоди, але водночас тут порушуються питання, важливі для всього сучасного людства: Земля – наш спільний дім, і люди повинні згуртуватися перед загрозою глобальних катастроф, бо тільки любов, дружба й порозуміння можуть урятувати цей світ.

Узявшись за лапки, пліч-о-пліч, герої зуміли пережити жахіття, які принесла на землю червона комета, що так близько долетіла до Землі. Як у всіх казках, у цього твору теж щасливий кінець – море повернулося до своїх берегів, а герої повертаються з мандрів у свій блакитний будиночок, де на них чекає Мумі-мама з великим тортом і пропонує з’їсти торт прямо на ганку, “найнебезпечнішому місці на світі”. Отже, разом можна все пережити й вистояти у випробуваннях!..

Творче завдання

Створіть “Мумі-альбом” із зображеннями персонажів Т. Янсон і їх стислими описами. Наприклад: “Мумі-мама – мама Мумі-троля і дружина Мумі-тата. Усім подобаються її оладки й малинове варення, за допомогою яких вона вміє вирішувати будь-які конфлікти” і т. д.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

КОМЕТА ПРИЛІТАЄ – ТУВЕ ЯНСОН


твір про день незалежності
КОМЕТА ПРИЛІТАЄ – ТУВЕ ЯНСОН