Колискова

Дитя – це найпрекрасніший образ із загальнолюдської скарбниці духовності. “Нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим”, – писав Т. Шевченко. Чуттєвий обов’язок, що з дня народження існує між матір’ю та дитиною, дістає вічне відбиття у зворушливо щирих колисанках. Усю любов, ніжність, бажання бачити своє дитя щасливим, розумним, здоровим, гарним мати вкладає в невигадливі рядки і простеньку мелодію, яка супроводжувалась ритмом гойдання колиски. Монотонний тихенький наспів і пестливі слова мають заспокоїти,

приспати дитину, тому м’якенькими лапками підступає до мальованої колисочки пухнастий, волохатий, муркотливий котик, голуби, ластів’ята і фантастичні Сонко і Дрімота в колискових піснях діють як люди, що цілком відповідають дитячому первісному світосприйманню. Ці пісні водночас є і першими уроками, що в доступній формі знайомлять нас з побутовими речами і моральними цінностями, заохочують до працелюбності, порядку, доброти і справедливості.

Ой спи, дитя, в колисочці, Як горошок в билиночці Буде вітер повівати Тай горошком колихати… Колискові пісні призначені тільки для одного слухача – дитини і мають тільки одного виконавця – матір або близьку людину.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Колискова


особливості композиції слова
Колискова