Казки нашого життя
Казки нашого життя Казки обожнюють усі – будь то дорослі чи діти. Бо саме вони вселяють у наші душі дихання чарів та магії, відчуття, що добро завжди перемагає зло. Казки живуть поряд із нашими мріями, вони розповсюджують тепло і поліпшують настрій. Вони вчать нас розпізнавати хороших людей, стерегтись поганих, прививавають нам якості людяної натури.
Під виразне читання казок нашими матерями ми засинали, а у снах бачили Івасика-Телесика, жар-птицю, доброго та сміливого дядька, який переміг чорта. Ці милі герої живуть в наших душах, вони
Казки вчать жити, вони стають для нас чимось на зразок “теоретичного життєвого досвіду”. Спершу у казці Василя Симоненка “Цар Плаксій та Лоскотон” ми бачимо кумедні назви: Плаксій, Плаксоград, Нудота, Плаксота, Вай-Вай, Лоскотон – імена героїв; як це часто буває
Теплом і впевненістю, що добро завжди переможе, повіває від сміливого дядька Лоскотона. І вже не хочеться рюмсати, скавчати через якусь дрібницю, щоб навіть у самого себе не викликати порівняння із відповідним персонажем. Мені подобається Лоскотон тим, що сильний у своїй правоті, він бачить людей такими, якими вони є насправді, розуміє їхні проблеми, вміє розрадити у скрутні часи. Тому він не залишиться довго наодинці з незгодами, адже сильніший не той, хто цар, а той, хто має багато друзів, за кого народ. А якщо ми придивимось уважніше, то побачимо людей, які стали прототипами царя, його синів та дочок, старого дядька Лоскотона.
Патріот, син своєї України, Василь Симоненко зневажав тогочасний уряд, в якому були вперті, обмежені люди, “лобами яких можна було б заклинити башту важкого танка”, уряд, який забороняв людям вірити у Бога, замість цього пропагуючи якісь “наукові” теорії, уряд, що пригнічував будь-яку націоналізацію будь-якої країни, якщо вона була складовою СРСР. Вірші Симоненка майже не друкувались, його “вирізали” з кожного журналу або газети, бо твори були насичені любов’ю до Батьківщини і пронизані українським патріотизмом. Та його творчість залишилась нам у спадок і сьогодні вчить нас бути людьми, цінувати радість життя, справжніх друзів, уболівати за долю своєї Батьківщини.
Казки нашого життя
твір патріотичні мотиви в творах шевченка
Казки нашого життя