КАРПОВИЧ ЛОНГИН

КАРПОВИЧ ЛОНГИН (в чернецтві Леонтій; бл. 1580-1620) – українсько-білоруський церковно-релігійний діяч, перекладач, автор слів.

Народився у шляхетській православній родині поблизу Пінська. Проживав у Вільно. Освіту здобув в Острозькій школі на Волині. У січні 1609 р. був послом на варшавському сеймі, де активно виступав проти одного з чільних діячів уніатського руху Іпатія Потія. Брав участь у випуску 1610 р. “Треноса” М. Смотрицького, за що був на два роки ув’язнений. Прийнявши під іменем Леонтія чернецтво, очолив братський Святодухівський

монастир. Активний противник унії та католицизму, проповідник. На його похоронах М. Смотрицький виголосив казання, яке було видане окремою брошурою під назвою “Казання на чесний потреб пречесного і превелебного мужа… о. Леонтія Карповича” (Вільно, 1620). У ньому віщанні містяться цікаві біографічні подробиці про життя Л. Карповича.

Літ.: Махновець Л. Є. Давня українська література (XI – XVIII ст.) // Українські письменники: Біобібліограф, словник. К., 1960. Т. 1; Мицько І. 3. Острозька слов’яно-греко-латинська академія (1576-1636). К., 1990.

О. Хоменко


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

КАРПОВИЧ ЛОНГИН


цікавий випадок з мого життя оповідання
КАРПОВИЧ ЛОНГИН