Історія одного міста характеристика образа Бородавкина Василіска Семеновича

ІСТОРІЯ ОДНОГО МІСТА Бородавкин Василіск Семенович – тип градоначальника, “у якого ноги повсякчас готові були бігти неведомо куди”. “Уміщав… у собі” багато лементу. У його творі “Думки про градоначальническом однодумність, а також про градо-начальническом єдиновладдя й про іншому” відбилися не стільки навіть його “ідеали”, скільки повсякденний побут його спілкування з обивателями, кожний з яких, за його переконанням, “завжди в чому-небудь винуватий”: “Мовлення повинна бути уривчаста, погляд обещающий

подальші розпорядження, хода нерівна, як би судорожна”. І хоча він скаржився, що руки в нього зв’язані, і нишком складав устав “про нестиснення градоначальников законами”, насправді нічим не соромився й, ведучи війни “за освіту”, ходив на обивателів походом, розоряти будинку й слободи. При всій фантастичності окремих деталей , у цих епізодів була цілком реальна історична основа: насильницьке введення картоплі, починаючи ще із часів Катерини ІІ.

В “Губернських нарисах” “бешкетник” гидливо міркує про те, як “у них” всі “тупо приймається”: “у нас стільки було tracas із цією картоплею!

точно ми їх у язичеську віру обертали”. Які були “турботи” по звертанню в картопляну “віру”, видно з офіційного звіту по Вдтской губернії, імовірно відомого служившему там Салтикову: “Для приведення юрби в деяку зніяковілість губернатор веліла дати залп із 46 рушниць.

30 чоловік були повалені на землю”. Більше селяни не упорствовали, “переконавшись, – як сказано в тім же документі, – на користь мер уряду до розведення цього овочу”. Зрівняємо із цим сказане в бородавкинском творі: “…

Може трапитися й так, що юрба, як би оклякнувши у своїй брутальності й закоренілості, коснеет вожесточении. Тоді слід палити”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Історія одного міста характеристика образа Бородавкина Василіска Семеновича


жіночі образи в гобсек
Історія одного міста характеристика образа Бородавкина Василіска Семеновича