Історія написання повісті “Талант” С. Васильченко
Над своїм твором С. Васильченко працював відносно довго: задумав його ще до революції, чорнова редакція повісті була завершена в 1912 р., а опубліковано її тільки в 1924 р. У найбільш повній чорновій редакції вона мала підзаголовок “Про дні, що минули”.
В автобіографічних записках “Мій шлях” Васильченко зізнається: “Для своєї творчості я брав свідомо сюжети із близького мені життя…”. Навколишня дійсність стала для письменника джерелом правдивої художньої творчості. А правда полягала в тому, що молода парость українського
З роздумів про долю обдарованих дітей з народу з’явилися новели “На хуторі”, “У панів”. Дорога і болюча для прозаїка тема знайшла своє продовження й у повісті “Талант”. Назва її цілком зрозуміла. У творі розповідається про трагічну долю талантів у тогочасному суспільстві. Самогубство обдарованої селянки Тетяни – не тільки
Епіграф до повісті взятий автором з “газетної хроніки”. Він не тільки допомагає чіткішому окресленню теми, а й створює мінорний настрій. Проте факт, взятий письменником з преси, лише зовні нагадує про проблему твору. В епіграфі церковна хористка покінчила життя самогубством через нещасливе кохання, а в повісті трагедія співачки соціально вмотивована.
Підзаголовок до чорнової редакції твору “Про дні, що минули” шсазував на те, що письменник обрав улюблений прийом спогадів, педених від імені оповідача – безпосереднього очевидця і учасника зображуваних подій, людини вразливої, душевної, поетичної, схильної до глибоких роздумів. Звідси та емоційна тональність, яка проймає весь твір.
Історія написання повісті “Талант” С. Васильченко
каторжна ідея
Історія написання повісті “Талант” С. Васильченко