Історична основа літописної повісті “Похід князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році”

Найдавнішими пам’ятками літератури часів Київської Русі є літописи – хронологічні описи важливих історичних подій, очевидцем яких був сам літописець або про які чув від очевидців.

Літописи – це своєрідні жанри літератури. Формально вони не належать до художньої літератури, це жанр історичної, наукової літератури, але є в них вставні оповідання – старовинні перекази, легенди, історичні пісні, а вони співзвучні з художньою літературою.

Історичною основою літописної “Повісті про похід князя Ігоря Святославича на половців

у 1185 році” є боротьба слов’ян з кочовиками. Боротьбу наших предків з половцями і печенігами описано багатьма літописцями, але найбільш захоплююче і детальніше про Ігорів похід розповідає літопис “Про похід князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році”.

З літопису нам відомо, що 23 квітня 1185 року князь Ігор разом із сином Володимиром, племінником Святославом Ольговичем та братом Всеволодом пішли на половців. У п’ятницю 10 травня військо Ігоря перемогло, захопивши багато здобичі. А в суботу русичі побачили, що вони оточені половцями. У суботу і неділю тривала жорстока битва. Руське військо зазнало поразки.

І хоча мужньо бились і Ігор, і Всеволод, і русичі, відвага їм не допомогла.

Здобувши перемогу, половці ринули на Русь, несучи їй горе. Однак через деякий час Ігорю вдалося втекти з полону. Так зафіксовано події 1185 року в Київському літописі. Ці події і лягли в основу літописної повісті “Про похід князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Історична основа літописної повісті “Похід князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році”


твір моя вулиця
Історична основа літописної повісті “Похід князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році”