Інтимна лірика Ліни Костенко

Моя любове! Я перед тобою.
Бери мене в свої блаженні сни.
Ліна Костенко
Поезія Ліни Костенко надзвичайно м’яка і жіноча, в ній відбито прекрасне, золоте серце поетеси, її почуття й думки, що стали моні дуже близькими. її поезія – це талант, це гармонія. Гармонія мозку і душі, думки і почуття, змісту і форми. Талант поетеси, чудової жінки, що вміє відчувати, вміє дослуховуватися до найінтимніших своїх почуттів, проникати в найпотаємніші куточки людської душі, не міг не втілитися в поезіях про кохання. Ліна Костенко – тонкий лірик,

автор блискучих поезій інтимного характеру.
Кохання, на думку поетеси, – це найбільший самовияв людини, найбільша самореалізація, найкращий плід людської душі і серця. Якщо людина здатна кохати до самозабуття, до самозречення, до самоспалення, – значить Господь благословив її, дав можливість пережити найщасливіші години, дні в житті. Людина, яка кохає, не здатна чинити зло:
Це не чудо, це гад, мені страшно такого кохання.
Чорна магія ночі, скажи мені голосом рік –
Ця тривога, ця ніжність, незатьмарений рай без вигнання,
Заворожене щастя, – чи буває таке навік.
У поезії “Розкажу тобі думку
таємну…” – одному з ліричних шедеврів Ліни Костенко, простежуємо народження в свідомості ліричної героїні “думки таємної”, спостерігаємо, як “дивний здогад” її обпікає. Вона з часом нанизує “сотні вражень, імен і країн”, та найближчою має бути надія. Кохання для героїні – вічне, якщо вже покохала, то на все життя, бо кохання – це великий дар від Бога, воно носить священний характер. Тому так впевнена лірична героїня, що вона і її коханий залишаться в серці один одного “на сьогодні, на завтра, навік”. У поезії звучить туга за втраченим коханням, але водночас немає мотиву безнадії.
Душа ліричних героїнь поезій Ліни Костенко, як і поетеси, відкрита життю, коханню, щастю. Так, у вірші “Моя любове! Я перед тобою…” серце і душа героїні розкриваються назустріч коханню, “блаженним снам”. Між тим героїня знає про те, що може заважати коханню, вона прагне любові щасливої, яка б не розмінювалася на “спотички доріг”, боїться “заплутатись в дрібницях”:
… Лиш не зроби слухняною рабою,
Не ошукай і крил не обітни!
Не допусти, щоб світ зійшовся клином,
І не приспи, для чого я живу…
Інтимна лірика Ліни Костенко дуже цікава, прониклива, душевна. Це – своєрідні роздуми – монологи й діалоги, враження від баченого і пережитого, що відкривають читачу щире серце поетеси і її прекрасну душу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Інтимна лірика Ліни Костенко


композиція роману чума
Інтимна лірика Ліни Костенко