Ігор Калинець (Народився 1939 року)

Українська література 6 клас

Я І СВІТ

Ігор Калинець (Народився 1939 року)

Ігор Калинець народився на Львівщині

Дитинство Ігоря Калинця пов’язане з Ходоровом – містечком на заході України. Навчався він у Львівському університеті на філологічному факультеті. Хоч і покинув своє рідне село сімнадцятирічним, проте, як сам зазначає, “зв’язків із ним не пориває й понині, бо з ним пов’язані не тільки дитячі враження й спогади, звідти не тільки джерело натхнення, адже там люди, що дали мені життя й виховали в здоровому, національному

дусі”. Ігор Калинець згодом постраждає саме за виплеканий у ньому національний дух – шість років таборів і три роки заслання, які відбув на Уралі і в Забайкаллі.

В автобіографії Ігор Калинець пише: “В ув’язненні працював токарем і кочегаром. Мучився, але не каявся – і радий з того, бо чую, що лишився людиною. Поезія допомагала вистояти і в перший, і в другий періоди. Зумів зберегти усе написане, що теж дивовижно…” Справді, у радянські часи залишатися поетом правди було просто неможливо, а Ігор Калинець не зрадив своїх переконань і своєї батьківщини, завдяки цьому й залишився людиною. До речі,

у цьому нас переконують світлі й легкі його твори. Ніколи не скажеш, що їх автор – уярмлена свого часу в’язницею й засланням людина: від його поезії та прози віє чистотою, безпосередністю і навіть дитячою наївністю.

Усе це від любові до своєї донечки, про що ми дізнаємося з розповіді самого Ігоря Калинця: “У таборі на Північному Уралі, де я опинився в 1973 році, я знову взявся до писання. І не тільки для себе (для дорослих), але й для дітей. Моя дочка закінчувала саме другу клясу. І мені (з туги також) хотілося щось і від себе вкласти в душу маленької школярки. Хотілося й собі бути причетним до її виховання, до формування і світогляду, і смаків”.

Найперше були віршики про явища природи, про все прекрасне, що є навколо нас, хотілося, щоб донька подивилася на світ з подивуванням. Тому і названо було цей перший цикл “Дивосвіт, або Книжечка для Дзвінки”.

Один із творів, що ввійшов до циклу “Казки зі Львова”, має назву “Хлопчик-Фігурка, який задоволений собою”. Хто цей хлопчик (та ще й “фігурка”, та ще й задоволений собою!) – логічно виникне в тебе запитання. Прочитай запропоновані твори Ігоря Калинця – і дізнаєшся про це.

Радимо прочитати книгу І. Калинця “Казки зі Львова”.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Ігор Калинець (Народився 1939 року)


що важливіше бути мудрим чи освіченим
Ігор Калинець (Народився 1939 року)