“І на тім рушникові…” – (Український рушник – поетичний символ) – І варіант

(Український рушник – поетичний символ)

І варіант

“Хай стелиться вам доля рушниками!” – казали на Україні, бажаючи людині щастя.

Із рушником пов’язані звичаї та обряди українців. Він став своєрідним символом українського життя. Без рушника, як і без пісні, не обходилося жодне народження або одруження людини, інші врочистості. Але народ використовував рушник не тільки на свята. Ознакою охайності, працьовитості кожної господині була прибрана хата і чистий рушник напохват. По всій Україні поширеним був звичай накривати

рушником хліб на столі. Ним накривали й діжу після випікання хліба, ставлячи її під образами на покуті. Рушник використовували навіть при будівництві житла. Його вішали вгорі, у кутку, коли стіни були вже зведені. Величезну роль мав рушник, який давала мати сину, що вирушав у далеку дорогу. Адже саме рушник оберігав від лиха.

Рушник у нашому побуті живе і сьогодні. Його використовують на весіллі, під час проводів хлопців до армії. Навіть в останню путь, у домовину, опускають людину на рушниках.

Сьогодні вишиваний рушник залишається скоріше символом, ніж чимось звично побутовим. Але цей поетичний символ несе в собі весь досвід українського народу, його культуру, є символом Батьківщини. Недарма А. Малишко писав:

І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:

І дитинство, й розлука, і твоя материнська любов.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

“І на тім рушникові…” – (Український рушник – поетичний символ) – І варіант


примеры полилог
“І на тім рушникові…” – (Український рушник – поетичний символ) – І варіант