Гумор та людяність творів О. Генрі (за романом “Королі та капуста”)

Американський новеліст О. Генрі написав майже 400 оповідань і один роман “Королі та капуста”.
Критики нерідко називають О. Генрі “великим утішником” і розважальним письменником. Так, в його оповіданнях є щось райдужне і казкове. Його герої – типові маленькі люди – часто зазнають поразки своїх ілюзій. Нерідко їм на допомогу О. Генрі закликає його величність Добрий Випадок, який забезпечує щасливу кінцівку подій, і ідеали вірності, дружби, любові перемагають.
Причину “казковості” естетики О. Генрі, як і схильності до

щасливих кінцівок, швидше треба шукати в гуманістичній спрямованості і демократизмі його творчості. Він завжди щиро вірив у можливість щасливого життя пересічних американців. Прагнув подарувати простим людям велике свято Різдва.
Цікаво, що О. Генрі увійшов у світову літературу саме як гуморист. Хоча сатиричних творів у його творчості не так багато. Найвідомішою його спробою в цьому жанрі є пародійно-гумористичний роман “Королі та капуста”. У книзі письменник створив “трагічний “водевіль”, “комедію, пошиту зі строкатих клаптиків”.
Проте в творах О. Генрі нас вражає безліч глибоких думок і
влучних спостережень. Гостро відчувається самотність людини, а також жорстокість і байдужість сучасного світу.
З погляду письменника, життя – не комедія і не трагедія, а примхливе поєднання і того, й іншого.
Новели О. Генрі – тісне співіснування смішного і сумного, кумедного і драматичного. Наприклад, у новелі “Дари волхвів” бідне подружжя напередодні Різдва робить подарунки одне одному, жертвуючи найдорожчим. Джим дарує Деллі набір черепахових гребенів для її розкішного волосся. Але вона постригла і продала його перукареві, щоб купити платиновий ланцюг для годинника Джіма, якого той продав, щоб купити гребені.
Новела дотепна, майже анекдотична. Та навряд чи можна назвати її смішною. Кумедна невдача з подарунками виявляє найкращі якості пересічних людей: самовідданість їхнього кохання, жертовність, душевну щедроту.
У новелі “Санаторій на ранчо” в гумористичній формі автор розробляє одну з найпопулярніших тем американської літератури – зіткнення людини природи і людини цивілізованої. Хворий на туберкульоз Мак-Гайр, колишній боксер, опинився в техаській провінції. Його бере до себе ковбой Рейдлер, який лікував таких хворих. Лікар, якого запросив Рейдлер, помилився, прийнявши якогось мексиканця за Мак-Гайра, й оголосив його здоровим. Рейдлер вирішив, що Мак-Гайр – симулянт, тому відправив його в степ таврувати худобу. Спочатку Мак-Гайр ледь не помер, а потім важка праця і свіже повітря вилікували його.
Автор захоплюється силою характеру Рейдлера, щирістю почуттів, тими якостями, які знищила цивілізація в Мак-Гайрі.
Новели О. Генрі мають несподіваний кінець. Приваблює читачів чарівність гумору, серйозні думки, добродушний сміх автора. Відчувається його потаємна мрія про те, щоб життя стало кращим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Гумор та людяність творів О. Генрі (за романом “Королі та капуста”)


жбан меду читати онлайн
Гумор та людяність творів О. Генрі (за романом “Королі та капуста”)