ГРИЦЬКО БОЙКО. ВИКРУТИВСЯ. ДЕ ІВАНКО?
Мета: актуалізувати й розширити знання учнів про творчість Грицька Бойка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати почуття гумору, вміння стежити за перебігом подій сюжету, висловлювати оцінні судження, узагальнювати; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вже дзвінок сигнал нам дав:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Роботу швидше починаймо!
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
Робота над скоромовкою. Гра “Дощик”
Діти читають хором.
–
– Дощ пускається сильніше (голосніше).
– Злива (голосно).
– Дощ слабшає (тихіше).
– Дощ припинився (читання припиняється).
Біля будки песик Бобик
Ліг на сонці, гріє лобик.
Раптом муха-цокотуха
Продзжчала біля вуха.
Бобик – бац! Пропала муха.
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра “Хто краще?”
Конкурс на краще виразне читання вірша Грицька Бойка “Відпочити ніколи”.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з творчістю Грицька Бойка.
V. СПРИЙМАННЯ
1. Гра “Передбачення”
– Прочитайте заголовок з відповідною інтонацією.
“Викрутився”.
“Викрутився”!
“Викрутився”?
– Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші, який має такий заголовок?
2. Виразне читання вірша вчителем (с. 116)
– Чи сподобався вам вірш?
– Який настрій він у вас викликав?
– Які картини ви уявляли, слухаючи його?
3. Словникова робота
Читання слів “луною” за вчителем, потім – напівголосно в парах одне одному
Крізь | Лежав |
Холодну | Лікарів |
Стрівся | Водичку |
Провалився | Позавчора |
– Яке слово вжито у пестливому значенні? (Водичку)
– За допомогою якого суфікса воно утворене? (-ичк-)
– Прочитайте іменники, потім прикметник, дієслова.
4. Фізкультхвилинка
У садку зеленому
Яблук нарвемо.
В кошики великі
Ми їх складемо.
Ручки хай потрудяться –
Буде нелегко.
Вправними, бадьорими,
Дружними ростемо.
5. Гра “Бджілки”
Самостійне напівголосне читання вірша учнями
– Хто є головними персонажами вірша?
6. Робота в парах. Підготовка до виразного читання вірша
– У якому темпі, з якою інтонацією, силою голосу будете читати вірш?
– Як прочитаєте слова вчителя? слова Миколи?
– Де зробите паузу?
7. Виразне читання вірша учнями
– Чи вдало автор дібрав заголовок до вірша?
– Про кого сказано, що він викрутився?
– Про яку рису характеру хлопчика це свідчить?
8. Гра “Добери риму”
Миколу – (школу).
Річку – (водичку).
Хворів – (лікарів).
Позавчора – (учора).
Стрівся – (провалився).
9. Робота в парах
Читання в парах учнями усмішки Грицька Бойка “Де Іванко?”
– Хто є головним персонажами усмішки?
– Чому відповідь Томи викликає сміх?
– Чи повірив їй учитель?
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– З якими творами ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
– Хто автор цих творів?
– Який настрій панував на уроці?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Скласти веселу розповідь про цікавий випадок зі свого життя.
ГРИЦЬКО БОЙКО. ВИКРУТИВСЯ. ДЕ ІВАНКО?
твір про маму висновок
ГРИЦЬКО БОЙКО. ВИКРУТИВСЯ. ДЕ ІВАНКО?