Глібов Леонід Іванович

Леонід Іванович Глібов народився 5 березня 1827 р. в с. Веселий Поділ Хорольського повіту на Полтавщині. Батько його служив упра­вителем у місцевих панів Родзянків.

З часом родина переїхала разом зі своїм паном до села Горби Кременчуцького повіту. Початкову освіту хлопець отримав удома, на­вчала його мати, Орина Гаврилівна, яка була знайома з родиною Ми­коли Гоголя. У тринадцять років Л. Глібова відвезли до Полтави в гімназію, де він почав вчитися з першого класу, хоч і мав уже деяку освіту. Багато читав, почав писати вірші, першим з яких став

вірш “Сон”. Однак перші поетичні твори були загалом наслідуванням літе­ратурних авторитетів.

У 1847 р. в Полтаві вийшла перша книжечка поета “Стихотворения Леонида Глебова”. Це викликало великий гнів інспектора гімназії і, можливо, юнака виключили б, якби він не за­хворів та не був змушений кинути гімназію, як потім виявилося, назавжди. Живучи у батьків, Л. Глібов багато читає і, познайомив­шись з творами Є. Гребінки, вирішує писати байки. Першими були написані байки “Вовк і Кіт”, “Лебідь, Щука і Рак”, “Мірошник”, “Жаба й Віл”, “Зозуля й Півень”.

Тематика байок близька до криловських,

та чи не є більшість сюжетів повторюваною з віку у вік? Специфіка ж полягає у національному колориті творів, їх влучності.

У 1849 р. Л. Глібов вступає до Ніжинської гімназії вищих наук князя Безбородька. Однак через рік хвороба знову змусила його по­вернутися на батьківський хутір. Невдовзі померла мати.

Закінчити гімназію поетові вдалося тільки у 1855 р., коли він був уже одружений. Тоді він вважався неблагонадійним через свої твори, тому атестат отримав з великим запізненням.

Пізніше Л. Глібов учителював у містечку Чорний Острів на Поділлі, викладав історію та географію в Дворянському училищі.

З липня 1861 р. стараннями поета починає виходити тижневик “Черниговский листок”, у якому подавалися матеріали російською та українською мовами. Втративши улюблену доньку Ліду, Л. Глібов і сам тяжко захворів, після цього став погано бачити.

Він став відомим не тільки в Росії та на Україні, але й в усьому слов’янському світі, останні роки свого життя прожив у добрій шані, але повністю розбитий фізично.

Помер поет 10 листопада 1893 р. від астми і хвороби серця.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Глібов Леонід Іванович


василь земляк лебедина зграя скорочено
Глібов Леонід Іванович