Фразеологізми на літеру I та Ї

І кувати й клепати. Бути спритним, скрізь встигати.
Я йду востро, але моя жінка… то ще востріша… Там таке ті востре, що без брича бритити си мож. І ку єй клепле (Г. Хоткевич, Камінна душа, XIII). І риби наловити, і ніг не замочити. Бути дуже спритним (у негативному значенні), уміти ховати сліди.
– От чоловік! І риби наловить, і ніг незамоче!
– Я знаю, що він більше всіх краде, та зате і мені велику користь дає! (І. Тобілевич, Хазяїн, 1,12). І усом не моргнути. Бути спокійним, байдужим, незважаючи ні на що.
Солдат нічичирк! І усом не моргне

(Г. Квітка-Основ’яненко, Салдатський патрет). Із копита (робити щось). Раптово, не роздумуючи.
Почекайте, він так із копита не може. Йому треба подумати (І. Микитенко, Вуркагани, 7). Іудине коріння. Про людей підступних, зрадливих. (Євангельський відгомін.)
І все’дно іудиному корінню недовго звиватися (М. Стельмах, Правда і кривда, IV). Іздити верхи. Підкорити, уміти використовувати у власних інтересах. (Часто вживається з часткою “не”.)
Вони на нас скоро верхигздитимуть!.. Не можна їм попускати!.. (Б. Грінченко, Під тихими вербами, І, 6). Їсти поїдом. Постійно лаяти, знущатися. Пішло пекло у Місівчуковій хаті… їла поїдом, гризла по ниточці на годину. Змарніло, зісохло бідне дівчатко – як лиш ходила (Г. Хоткевич, Камінна душа, XII).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Фразеологізми на літеру I та Ї


прислів'я про вітер
Фразеологізми на літеру I та Ї