ЕРНСТ СЕТОН-ТОМПСОН

ЕРНСТ СЕТОН-ТОМПСОН

(I860 – 1946)

Ернст Сетон-Томпсон народився в Англії, але все життя провів у Канаді, що була тоді домініоном Великобританії. Він закінчив коледж мистецтв у Торонто, вивчав образотворчі мистецтва в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку. Найбільше любив природу, цікавився життям рослин, птахів, звірів, навіть обіймав посаду державного натураліста в Канаді.

Сетон-Томпсон написав близько 40 книжок, передовсім про тварин. Найвідоміші з них – “Дикі тварини як я їх знаю” (1898), восьмитомна праця “Життя диких звірів” (1925-1927).

Деякі з його книжок нагадують підручники: “Книжка про ліс” (1912), “Біографія грізлі” (1900). Сетон-Томпсон ставився до тварин, як до людей: він складав їхні біографії, тобто життєписи, але не наділяв своїх героїв людськими рисами, як це буває у байках. Свої книжки письменник ілюстрував власноручно.

Попри це, Сетон-Томпсон писав про дітей і для дітей. У його творах маленькі люди живуть і ростуть на природі разом з тваринами (“Степовий найда”, “Маленькі дикуни”). Як анімаліст (автор, що пише про тваринний світ) і дитячий письменник Сетон-Томпсон зажив слави в нашій країні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


ЕРНСТ СЕТОН-ТОМПСОН


символізм бодлера
ЕРНСТ СЕТОН-ТОМПСОН