EMMA АНДІЄВСЬКА

Українська література 6 клас

EMMA АНДІЄВСЬКА

Подумаймо разом

Перед тим як прочитати казку Емми Андієвської, пригадай унікальну історію про Робінзона Крузо з однойменного роману Даніеля Дефо. Чи герой цього твору вижив би на безлюдному острові, якби не скористався його рослинністю, не приручив тварин, не збудував житло, тобто якби острів був пустельним? А яку роль у долі Робінзона відіграв його новий друг П’ятниця?

Уяви себе на такому безлюдному острові. Що ти зробив би там найперше? Чого і кого найбільше потребував би? Як міркуєш,

чи може людина вижити у світі сама?

Пригадай твори, прочитані нещодавно. Хто з героїв тобі сподобався найбільше і чому? У яких ситуаціях проявлялися риси його характеру? Хто в них був задіяний? Чи погоджуєшся з думкою, що людина не може існувати сама по собі, ізольовано від інших, від світу, який її оточує? Чи варто зосереджуватися лише на своїй особі? Поміркуй, до чого це може призвести.

Що думає з цього приводу українська письменниця і художниця Емма Андієвська, ти довідаєшся з її твору “Казка про яян”. Однак прямої відповіді там ти не знайдеш. Її треба шукати, міркуючи над розповіддю про пастушка, який потрапив

у повчальну, вигадану автором, казкову історію, в результаті якої ледве не змінилося все його життя.

Е. Андієвська. Фото

Емма Андієвська (1931 р.) народилася у м. Донецьку. Коли їй було 12 років, родина виїхала за кордон. Жила в м. Парижі, Нью-Йорку (має американське громадянство), уже багато років – у м. Мюнхені (Німеччина). Автор близько 20 поетичних збірок, кількох романів, книжок новел і казок. За “Роман про людське призначення” одержала престижну міжнародну премію Антоновичів. Виставки її малярських робіт організовувалися у США, Канаді, Німеччині, Франції, Австралії, Бразилії, Швейцарії, а також в Україні, яку Е. Андієвська іноді відвідує.

Чи знаш ти, що…

Під час і після Другої світової війни за кордон виїхало дуже багато українців. До США – 80 тисяч, до Великобританії – 35, Канади – 30, Австралії – 20, Франції – 10, Бразилії – 7, Аргентини – 6 тисяч. Спочатку вони потрапляли до Європи, якийсь час перебували там у спеціальних таборах для переселенців – таборах діпі (від англ. – переміщена особа), деякі запишалися там назавжди. У Німеччині таких таборів було найбільше. Зазвичай вони формувалися за національностями. Кожен із них мав власне самоврядування, органи правопорядку, медичні та освітні заклади. Там виходили друком свої газети, видавалися книжки…

“Добре братство миліше, ніж багатство” (Українське прислів’я).

“Людина без друга – як ліва рука без правої” (Грецьке прислів’я).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

EMMA АНДІЄВСЬКА


казка про оха-чудотвора
EMMA АНДІЄВСЬКА