ДЖЕРОМ ДЖЕРОМ КЛАПКА

ДЖЕРОМ ДЖЕРОМ КЛАПКА

(1859-1927)

Джером Джером Клапка – англійський гуморист, повістяр і драматург. Народився в сім’ї бідного священика, дитинство його пройшло у бідняцькому районі Лондона Іст Енді. З юнацьких років мав заробляти на прожиття. Був учителем, актором. Свою працю в театрі описав пізніше в двох книжках спогадів, був видавцем гумористичних журналів, сам писав гумористичні й сатиричні дописи та нотатки. Він – автор кількох комедій. Та найбільшої слави письменник зажив як автор повісті “Троє в одному човні (як не рахувати

собаки)” (1889), перекладеної чи не всіма європейськими мовами і уривки з якої включено для обов’язкового вивчення до шкільних хрестоматій Англії та США.

Повість, в якій розповідається про подорож човном по Темзі трьох джентльменів і собаки,- справжній взірець англійського гумору. Здебільшого його герої – диваки, люди нестандартні, з непересічними поглядами і переконаннями, що відрізняються від загальноприйнятих, від норми, від “усередненості”, а про комічне в їхній поведінці розповідається з незворушною серйозністю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


ДЖЕРОМ ДЖЕРОМ КЛАПКА


у якій країні виник декаданс
ДЖЕРОМ ДЖЕРОМ КЛАПКА