Духовна культура українців – у народних традиціях і святкуваннях
Красива й щедра душа українського народу виявляє себе в традиціях, обрядах, віруваннях, святкуваннях.
Новорічні свята в Україні такі яскраві, веселі, сповнені вигадок, сміху, ігор! Це казкова, чарівна пора! Людям так хочеться вірити в казку, в диво, сподіватися на здійснення найзаповітніших мрій..
Різдво, Василя, Маланки, Водохреще – як багато цікавих обрядів пов’язано з цими надзвичайними днями! И малі, й дорослі охоче стають учасниками різних празникових дійств.
Новолітування перетворює кожного на людину, що вірить у чаклунство,
Завжди неповторною є новорічна ніч. Ми всі чекаємо від неї якихось дарунків. Опівночі б’є годинник, і кожен удар його віддаляє нас від строго і наближає до нового – омріяного, жаданого і, сподіваємося, щасливого.
Звергаючись подумки до Нового року, просимо його бути до нас ласкавим, прихильним, віримо в його щедрість і милосердя.
Я люблю чекання новорічного свята. Хата прибрана якось особливо і ніби сповнена чарівного сяйва. Терпко пахне соснова глиця, потріскують запалені свічечки.
Гарно! У такий час душа зичить усім добра, злагоди, усіляких
Різдвяні свята несуть із собою цілу купу побажань, які виспівуються в колядках. Гості-колядники віншують господаря й господиню, зичать їм статків, багатого врожаю, благополуччя, ясної зірки над долею. Люди в цей час об’єднані взаємною любов’ю, щирістю, надіями на краще майбуття.
Прекрасні риси українського національного характеру виявляються на повну силу.
Це і гостинність, і доброзичливість, і всепрощення, і щедрість…
У кожній хаті за столом добрі люди вітають одне одного, а всі побажання зводяться до того, щоб була злагода в державі, щоб на столі завжди займав почесне місце святий хліб, схожий своєю круглою формою на сонечко.
Духовна культура українців – у народних традиціях і святкуваннях
сочинение на тему казахстан для 3 класса.
Духовна культура українців – у народних традиціях і святкуваннях