Душевна краса Наталки Полтавки за однойменною п’єсою І. П. Котляревського – І варіант – ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ

9 клас

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

І варіант

Образ жінки завжди відігравав величезну роль в житті та свідомості людства. Прадавні слов’яни поклонялися жінці, як богині. Упродовж багатьох століть зверталися вони з піснями і молитвами до своєї святої захисниці, берегині – до матері чи просто жінки, увічнюючи її благословенне ім’я.

Іван Котляревський у своїй п ‘єсі “Наталка Полтавка”, узагальнивши усі найкращі риси українок, жінок, що дарують щастя і любов, створів ідеальний образ головної героїні – дівчини

Наталки. Образ цієї дівчини – ідеал національного характеру, в якому гармонійно поєдналися зовнішня і внутрішня краса.

Наталка Полтавка постає перед читачем простою і чесною, роботящою і розумною дівчиною:

Не багата я і проста, но чесного роду,

Не стиджуся прясти, шити і носити воду, –

Співає вона про себе. Для дівчини найбільшим багатством є “добре ім’я”, це свідчить про її скромність і самоповагу. Із слів інших персонажів п’єси можна зробити висновки про ті прекрасні риси вдачі, якими наділена дівчина: доброта і чуйність, щирість і чесність. “Золото – не дівка!.. Кроми того, що красива,

розумна, моторна і до всякого діла дотепна, – яке у неї добре серце, як вона поважає матір свою…”, – розповідає виборний про неї. Наталка щиро й віддано кохає Петра, вірно чекає його чотири роки, не маючи від нього жодної звістки. Дівчина має велике серце, що здатне на справжні почуття. І тільки глибоке шанування матері та співчуття до неї змушують дівчину погодитися на шлюб з возним. Заради старої, убитої недолею матері вона готова піти на самопожертву – на нещасливе життя з нелюбом. “Добра дитина”, – характеризує Терпелиха дочку. І цю доброту серця, а також розум і щирість, почуття людської гідності і самоповаги відчуваємо ми протягом усієї п’єси. Образ Наталки в цілому сприймається через її дії, вчинки, а також через мову. Дівчина володіє прекрасною народною мовою, насиченою приказками і прислів’ями. Часом її мова виливається в пісню, і тоді в її словах чується глибокий ліризм, щира задушевність, розкривається багатство душі і серця.

Наталка Полтавка – це ідеальний образ української дівчини з усіма її чеснотами, він захоплює і чарує своєю життєвою правдивістю і символізує носія культурних традицій нашої країни.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Душевна краса Наталки Полтавки за однойменною п’єсою І. П. Котляревського – І варіант – ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ


п'ятнадцятирічний капітан скорочено
Душевна краса Наталки Полтавки за однойменною п’єсою І. П. Котляревського – І варіант – ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ