Дружба – найголовніша запорука порятунку (за казкою братів Грімм “Бременські музиканти”)

5 клас

КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ

Дружба – найголовніша запорука порятунку (за казкою братів Грімм “Бременські музиканти”)

Здавна відомо, що, окрім доблесті й чеснот, людина має і багато вад. На мою думку, найстрашнішою з них є жорстокість. Недарма римський філософ Сенека-молодший писав: “Жорстокість завжди виникає з безсердечності і слабкості”. Саме ці три вади завжди йдуть поруч. На такі думки наштовхнула мене казка німецьких письменників Я. і В. Грімм “Бременські музиканти”.

Як відомо із сюжету казки, осел, собака,

кіт і півень, головні герої твору, все життя прожили у своїх господарів, вірно їм служили. Але тварини зістарилися і стали непотрібними своїм господарям, тому ті й вирішили їх вбити. Мені здалося це надзвичайно жорстоким. На жаль, люди за вірну службу не завжди платять добром.

Осел, собака, кіт і півень утекли від своїх жорстоких хазяїв. За порадою осла вони усі разом йшли до Бремена, щоб стати там вуличними музикантами.

Шлях був нелегким, і вони втомилися. Запримітивши далекий вогник, вони пішли на нього з надією знайти яке-небудь житло. Та виявилося, що у будиночкові жили розбійники. Друзі вирішили вигнати їх звідки,

і їм це вдалося зробити досить кумедним способом: вони утворили піраміду, ставши один на одного, і кожен закричав по-своєму. Видовище було страшнуватим і, звичайно, розбійники перелякалися і втекли з будиночка. Наші герої, втомлені і задоволені перемогою, нарешті отримали спокійний відпочинок.

Але розбійники не могли заспокоїтися, і один з них вночі прокрався до будиночка. Та осел, собака, кіт і півень, так його провчили, що розбійники вже ніколи не насмілилися повернутися до оселі. А вірні друзі, яких зблизило нещастя, залишилися там назавжди.

Виявляється, що будь-яке горе можна здолати, коли поруч з тобою справді вірні друзі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Дружба – найголовніша запорука порятунку (за казкою братів Грімм “Бременські музиканти”)


мати григорій косинка аналіз
Дружба – найголовніша запорука порятунку (за казкою братів Грімм “Бременські музиканти”)