ДРІБНА БІБЛІОТЕКА

“ДРІБНА БІБЛІОТЕКА” – одне з перших серійних віщань просвітницького спрямування. Виходило у Львові в 1878- 1879 рр. під егідою І. Франка, якому активно допомагали М. Павлик, І. Белей, Є. Озаркевич та ін. Усього вийшло 14 випусків. Видання відіграло певну роль у пропаганді тогочасного реалістичного мистецтва, естетики, наукової природничої і суспільствознавчої думки.

У цій серії вийшли праці М. Добролюбова “Значення авторитету у вихованні”, Д. Писарєва “Пчоли”, Е. Геккеля “Відки взялася людина на землі?”, Т. Гекслі “Білковина”,

Г. Шеля “Суспільно-політичні сторонництва в Німеччині”, М. Драгоманова “Література українська, проскрибована урядом російським”. Друкувалися в “Дрібній бібліотеці” і художні твори: “Каїн” Дж. Байрона, повісті Еркмана-Шатріана, уривок з роману “Довбня” Е. Золя, “Думи і пісні найзнатніших європейських поетів” (упорядковані І. Франком), “Війна за волю” Г. Іванова (Г. Успенського) та ін.

Літ.: Історія української літератури: У 8 т. К., 1969. Т. 4. Кн. 1; Історія української дожовтневої журналістики. Л., 1983.

Р. Мовчан


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)ДРІБНА БІБЛІОТЕКА


твір за літературною спадщиною лесі українки
ДРІБНА БІБЛІОТЕКА