ДРАМАТИЧНИЙ ТВІР І ЙОГО ПОБУДОВА – ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ (Олександр Кандиба) (1878-1944)
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 5 клас
ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ
ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ (Олександр Кандиба) (1878-1944)
ДРАМАТИЧНИЙ ТВІР І ЙОГО ПОБУДОВА
Читаючи літературні твори, ти, мабуть, звернув/звернула увагу, що автор розповідає про події по-різному. Він може ввести у твір оповідачагероя, який сам діє або є свідком події та розповідає про почуте й побачене. Тоді він пише від свого імені – “Я”, або “Ми”, або “Ми з другом”.
Найчастіше у творі про події розповідає оповідач, який усе знає, усе бачить, але не є дійовим персонажем
Казка Олександра Олеся “Микита Кожум’яка” належить до особливої групи творів. їх призначено для вистави на сцені. Такі твори називають драматичними. У них немає мови оповідача. Картину життя та характери дійових осіб у такому творі автор розкриває через розмови дійових осіб або їхні дії. Герої драматичного твору розмовляють між собою, розповідають про події, які відбулися раніше або поза сценою, міркують
Дійові особи в драматичному творі ще й діють, на сцені вони можуть співати чи танцювати.
“А де ж автор?” – запитаєш ти. Автор у драматичному творі майже не помітний. Він описує вигляд сцени, іноді додає короткі портрети дійових осіб або вставляє зауваження, наприклад, з якою інтонацією герой говорить, які рухи робить тощо. Такі додаткові зауваження й пояснення в драматичному творі називають ремарками. Ремарки в тексті завжди виділено іншим шрифтом. Вони допомагають творцям театральної вистави правильно зрозуміти, як поставити твір на сцені, а читачеві – уявити героїв та їхні дії, міміку, жести.
Драматичний твір поділяється на дії. Кожна нова дія відбувається в іншому місці або в ній беруть участь інші особи. Тому зовнішній вигляд сцени має відповідати подіям.
Сцена з вистави “Король Дроздобород” у Київському Академічному театрі на Липках
ДРАМАТИЧНИЙ ТВІР І ЙОГО ПОБУДОВА – ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ (Олександр Кандиба) (1878-1944)
ра та апоп
ДРАМАТИЧНИЙ ТВІР І ЙОГО ПОБУДОВА – ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ (Олександр Кандиба) (1878-1944)