Добрі Хухи в нашому житті

Не один раз мені доводилося чути розповіді про різних домовиків. Доводилося чути і страшні, і смішні історії, навіть читати про них. Про цих хатніх мешканців я розпитував і бабусю, і її знайомих. І ось які думки в мене виникли. Усе залежить від нашої віри в них і від того, як ми ставимося до своєї родини, оселі.

Бабуся розповідала, що раніше, коли люди переселялися в іншу хату, то обов’язково біля підпіччя ставили мисочку з молоком або з якимись ласощами та примовляли: “Ходи з нами до нової хати, ми тебе не скривдимо, і ти на нас не ображайся”.

А наступного дня дивилися, чи Домовий узяв хоч крихітку з поставленого. Якщо взяв чи надпив молока, тоді все гаразд.

Якщо ж ні, то його ще двічі просили.

Виявляється, Домові дуже вередливі, але віддані тій оселі, де панують лад та спокій. Там, де вони оселилися, не можна лаятися, сваритися та погано поводитись.

Мені б дуже хотілося, аби такий Домовичок чи Хуха оселилися в нас, тоді б я кожного разу пам’ятав, що їх кривдити не можна, а значить, і я маю поводитися дуже добре.

Що я попросив би у Долі

Уявляю себе на місці матері, яка просщй у Долі щастя своїм синам, і їй це було насправді складно зробити. Адже

їй не давала Доля часу на довгі роздуми. У мене ніби є час на роздуми, але теж важко відповісти на питання: що я попросив би у Долі..,

Перше, що спадає на думку, – це здоров’я для всієї родини. І тут же обсідають сумніви: будуть усі здоровими, але чи будуть усі людяними, добрими? Попросив, щоб усі були добрими. А що може добро без здоров’я? Воно довго не проіснує, бо доведеться весь час піклуватися, щоб не захворіти. Або, наприклад, попросити, щоб усі були дуже розумними.

Непогана думка, та ми знаємо приклади, коли розум використали не на добрі справи, а на шкоду людям. Знову так не можна. І я вирішив, що я б попросив у Долі, аби люди були щасливими саме на рідній землі. А рідна земля дасть і сили, і розум а прагнення бути щасливими зробить людей здоровими, мудрими й добрими.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Добрі Хухи в нашому житті


всі успішні люди кар'єристи твір зно
Добрі Хухи в нашому житті