До теми “”Захар Беркут” – найвідоміший твір І. Франка на історичну тему

Розміщено від Tvіr в Суббота 29 мая

Як з “явилась повість “Захар Беркут” ? І. Франко написав цей твір 1882 року для конкурсу, оголошеного редакцією і журналу “Зоря”, 1883 року повість була надрукована в цьому ж журналі. Які правдиві історичні події лягли в основу повісті “Зараз Беркут” ? Історично правдиво письменник показав у своїй повісті шляхи, якими йшли монгольські орди на руські землі, а також відобразив події весни 1241 року, згадав і битву з ворогами на річці Калці 1224 року. Яка провідна ідея повісті І. Франка “Захар Беркут”

? Розкажіть, як групуються персонажі у повісті? Яку мету ставив перед собою Захар Беркут, ставши до боротьби проти монгольського війська?

Мудрий ватажок тухольської громади ставив перед собою за мету не просто захистити своє село від монголів, а розбити їх ущент, бо вороги з подвійною люттю кинуться на сусіда – верховинців і знищать їх. “Не відбити, а розбити монголів – се повинна бути наша мета”, – говорив Захар Беркут. Чому Мирослава пішла проти батька, стала на бік трудового народу?

Мирослава, дочка боярина Тугара Вовка, всім серцем сприйняла справедливість тухольських порядків, і не лише велике

кохання до Максима керує її вчинками, коли вона вирішує перейти на бік трудового народу. Вирішальним є безмежна любов до Вітчизни та загострене почуття справедливості. І яку легенду розповів Максим Мирославі та боярину на початку повісті? Чаруючий світ художніх прийомів.

Реалізм повісті. Зображення реалістичних картин твору, які дають можливість читачеві потрапити у цю місцину, ми наче блукаємо серед тухольської долини… “При вході до кожного дворища стояли дві липи, між якими привязані були гарно плетені в усякі узори ворота. Майже над кожними воротами на жердці висіла прибита якась хижа птиця: то сова, то сорока, то яструб, то орел… се були знаки духів і опікунів дому”.

Сюжетна канва твору. І. Франко не тільки майстер пейзажів, він вигадує захоплюючі сюжети. Повість має не лише цікавий основний сюжет, в якому поєднуються дві сюжетні лінії: історична та особиста. Крім того, у творі приховане повторення фрагментів повісті.

Йдеться про загибель війська загарбників у долині. Мешканці селища заблокували гірський потік, в наслідкок якого сталась повінь, в якій загинули всі вороги. Дуже схожу легенду розпоадав Максим на самому початку повісті. Авторові вдалося показати внутрішній світ героїв, пояснити і вмотивувати їх вчинки.

Франко був дуже освічений в плані історичних деталей та подробиць, бо чітко змалював особливості життя карпатської Русі в XІІІ столітті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)До теми “”Захар Беркут” – найвідоміший твір І. Франка на історичну тему


план до повісті інститутка
До теми “”Захар Беркут” – найвідоміший твір І. Франка на історичну тему