Диво перемоги надії та справжнього кохання в повісті-казці “Пурпурові вітрила”

Казкар Егль, можливо, знав свою справу, та не знав людей – і дітей, і дорослих. Через його базікання на березі лісового струмка мала вирости нещасна людина. Сталося дійсно чудо, що чекання На пурпурові вітрила не було марним. А диво – це явище протиприродне. Насправді у Каперні з’явилася б місцева причинна Ассоль Корабельна.

Ось як все сталося. Ассоль бавилася іграшкою і впустила її. Егль спіймав “утікачку” і віддав її дівчинці. А оскільки не вмів розмовляти з дітьми, то й почав теревенити про корабель із пурпуровими вітрилами

та принца. Він не знав, що дівчинка повірить, що для дітей казка більш реальна, аніж саме життя.

Бо і життя вони собі вигадують, доки малі. І слово перевернуло життя дівчинки. Батько зрозумів небезпеку, та вже нічого не міг вдіяти. Життя вже почало змінюватись. Спочатку був обурений волоцюга, який підслухав розповідь дитини. Потім загула вся Каперна.

Діти не стали гратися з дівчинкою, і вона навчилася бути на самоті. А це гірка наука. Час спливав, але нічого не змінювалося у ставленні людей до неї. Тільки хмільний вугляр розумів, яка чудова людська квітка виросла на добре угноєній ниві Каперни.

Життя поверталося до

Ассоль недобрим боком… Врятувати її могло тільки диво, тобто неможливий збіг обставин. Десь мав знайтися принц, який був би до неї подібний. Він мав бути дуже багатим, бо корабель коштує, як місто середніх розмірів. Він мав опинитися у Каперні.

Він мав знайти у лісі сплячу Ассоль, перш ніж добрі люди наплещуть про неї своїми отруйними язиками. У трактирі Меннерса він мав отримати інформацію про пурпурові вітрила. Він мав закохатися… А це ще більше диво, ніж вітрила. Недарма Ассоль забігла у море по пояс, побоюючись, що її не впізнають…

Те, що її “впізнали”, теж дивина. Отже, перемоги не було, бо перемога – наслідок боротьби. Ассоль же не змагалася з Каперною, а просто терпляче чекала. їй поталанило.

Що буде потім?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Диво перемоги надії та справжнього кохання в повісті-казці “Пурпурові вітрила”


світогляд та естетичні погляди бодлера
Диво перемоги надії та справжнього кохання в повісті-казці “Пурпурові вітрила”