ДЕНЬ СВЯТОГО ВЛАСА

Відзначаємо день святого Власа 24 лютого. За часи запровадження християнства на Русі не вдалося остаточно знищити всіх язичницьких богів, пам’ять про яких збереглася у фольклорі, географічних назвах і віруваннях. Одне з таких стародавніх вірувань – про бога Велеса, покровителя великої рогатої худоби. Ім’я Велеса згадується і в літописах, і в рукописах давніх слов’янських угод. А після християнізації Русі язичницькі боги були замінені християнськими святими. Отже, обов’язки язичницького Волоса перебрав на себе святий Влас.

За

легендою, святий Влас жив у IV столітті, опікувався простими людьми й дикими звірами. А християнська церква “підігнала” цей день до церковного дня вшанування мученика Власія, єпископа севастійського. Перекази про нього не є поширеними.

Святий Влас – покровитель худоби. Цього дня треба окропити худобу свяченою водою та обкурити ладаном. За старих часів господарі служили молебен прямо у своєму дворі, носили до стайні образ святого Власа, щоб худоба була здорова та плідна.

Колись на цей день молодиці пили горілку в корчмі, а потім, повернувшись додому, жартома били чоловіків дошкою для прядіння льону – вважалося, що від цього худоба буде слухнянішою. Узагалі, кожної п’ятниці лютого не можна прясти, шити й запрягати худобу, оскільки ці дії загрожують господарям хворобою та неврожаєм.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)ДЕНЬ СВЯТОГО ВЛАСА


написання листа улюбленому літературному герою урок
ДЕНЬ СВЯТОГО ВЛАСА