Декамерон характеристика образів Ченців

Ченці – одні з найбільш популярних персонажів збірки. Дещо лунає їх узагальнена характеристика, де підкреслюється їх дурість, похіть і пожадливість, лицемірство, схильність до розкоші і зніженості. У сюжетах присвячених їм новел чаші всього обіграється їх любострастя: М.

Приводить молоденьку поселянку в келію, де його застає абат, який також не може встояти перед спокусою; абат деякого тосканського монастиря, зазіхнувши на дружину Ферондо, дає йому сонного зілля і десять місяців тримає в укладенні, запевнивши його, що він помер і знаходиться в чистилищі; брат Альберто, граючи на жіночому марнославстві Лизетты, дружини венеціанського купця, являється до неї в образі архангела Гавриїла; брат Ринальдо, захоплений наодинці з мадонною Агнесою її чоловіком, пояснює йому, що заговорював глисти дитині.

Персонажі усіх цих новел домагаються свого за допомогою більшої або меншої винахідливості, вони вправно виходять із скрутного становища і тому описуються не без деякого співчуття; єдине відверте негативна особа – це брат Альберто, який прямо названий “людиною злочинної і порочної поведінки”, і у фіналі його чекає публічна ганьба .

Спритність, гідну захоплення, виявляє брат Чиполла : жартівники підмінили в його скриньці перо, яке він збирався видати за перо з крила архангела Гавриїла, на вугілля; виявивши це лише під час проповіді, він, нітрохи не зніяковівши, оголошує їх вугіллям, на якому був підсмажений св. Лаврентій.
Декамерон характеристика образів Ченців


казка василя чухліба заячий холодок
Декамерон характеристика образів Ченців