Чому твір “Вільгельм Телль” названо народною драмою?

Драма Ф. Шиллера розповідає про один із найдраматичніших епізодів боротьби швейцарців за свободу від поневолювачів. У драмі є колективний герой – народ, тому твір “Вільгельм Телль” назвали народною драмою. У ньому змальовані широкі народні маси, і образи народних ватажків. Де відбуваються події драми “Вільгельм Телль” ? У Швейцарії, на скелястому березі Фірвальдштетського озера проти містечка, у замку барона Аттінгаузена, на подвір’ї будинку Вільгельма Телля та ін. Назвіть головних героїв драми.

Це простий селянин-кантоніст

з Урі Вільгельм Телль. Його дружина Гедвіга, Імперський намісник Герман Геслер. Селянин Мельхталь, який кидає заклик руйнувати замки тиранів: “Якщо ж я залишусь, а всі Від страху за свої стада й хатини,

Зігнете шиї під ярмом. Тоді я скличу в горах пастухів І там під вільним дахом неба, де Бадьорий мужній дух і серце чисте, Я розкажу про злочини мерзенні…” Чому Мельхталь стає на шлях боротьби?

Він прагне помститися за засліпленого батька: “…мене одчаю біль жорстокий спонукає, Що міг би й скель розчулити каміння…” . Він спочатку відмовляється від будь-яких дій, вважаючи, що війна не зачепить йього

у своїй домівці: “Хто вправний, обережний і обачний,

На Бога лиш надіється й на себе, Той всяке лихо легко переборе…” Та він народжений для звитяги, бо сам каже дружині: “Я не родився пастухом, – Я іншої мети невтомно прагну й тоді лиш маю втіху від життя, Коли щодня борюсь і здобуваю…”

Дружина Вільгельма Телля Гедвіга закликає його бути обережним, подумати про жінку та дітей, не втручатися у бійки, залишатися удома її аргумент: “Ти всім готов служити й помагати. Тобі ж ніхто в біді не допоможе…” Вона, заможна пані, закликає до боротьби із поневолювачами: “Хіба в людей є щось миліше за вітчизну? Чи є для серця щирого щось краще, Ніж бути безневинних оборонцем і захищать пригнічених права?”. Їй прикро, що Руденц зраджує своєму народові: “Ви про любов говорите і вірність,

А свій обов’язок готові зрадить? Раб Австрії, що ворогам продався, Лихим гнобителям свого народу?… Кому природа й честь велять, його по-рицарськи обороняти, Ви кинули його і перебігли до ворогів – кувать йому кайдани!..”

Берта вважає, що боротьба за батьківщину є найсвятіший обов’язок людини: “І знай, боротись за рідний край – це битись за любов. Усім один загрожує нам ворог, одна й свобода визволить усіх!..” Коли ландфогт Геслер змушує його стріляти з лука у яблуко, яке він звелів покласти на голову його сина Вальтера: “Убивцем стати рідної дитини! Нема дітей у вас, – вам не збагнуть, що серце батькове переживає!…” Після пострілу він каже Геслеру: “Стрілою я цією вбив би вас, Якби улучив я в свою дитину, – не схибив би тоді я вже напевно…”

Весь народ тричі вигукує: “Свобода!”, “Свобода!”, “Свобода!” – і це найголовніше враження, з яким глядач вийде з глядацької зали.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Чому твір “Вільгельм Телль” названо народною драмою?


духовний світ старого сантьяго
Чому твір “Вільгельм Телль” названо народною драмою?