Чому Генрік Ібсен створив новий жанр синтетичної п’єси

Це поєднання в п’єсі “Ляльковий дім” має дивний відтінок. Автор зумів зобразити й подати у невимушеній, майже комедійній формі надзвичайно гостру проблему сімейного життя. У центрі п’єси – нібито щаслива сім’я: Нора і Торвальд Хельмери. Вони разом вже вісім років, мають трьох гарненьких діточок, затишний будиночок та певні статки.

Нора обожнює чоловіка і дітей. Що ще, здавалося б, треба для щастя? Але, придивившись, ми бачимо, що це щастя ніби награне, у ньому є щось штучне. Нора з дитинства мріяла, що матиме ідеальну сім’ю, яка буде жити у ідеальному будинку.

Ці мрії чомусь нагадують дитячі ігри з ляльками – у лялькових будиночках все таке ідеальне, охайне, затишне й “правильне”, як хотілося Норі. Але Нора сама була лялькою – спочатку для батька, потім для чоловіка. Чоловік називає її лише “лялечкою”, “білочкою”, “пташечкою”, опікується нею, як малою безпорадною дитиною. Але як особистість її не сприймає.

Нора – лише частина дього затишного гніздечка, майже така сама, як меблі чи фіранки. У цьому домі не живуть, а граються –

в життя, у кохання, в шлюб, у людську гідність і честь. У іграшковому буди – ночку, живуть ляльки, що вдають із себе людей. Таємно позичивши 1 гроші, щоб врятувати чоловіка, Нора опиняється на самоті з жахом І перед майбутнім і докорами сумління.

Але чоловік дізнається про. і все й виголошує “найсправедливішу” промову, в якій чомусь пере – 1 важає займенник “моє”: “Ти зруйнувала все моє щастя, занапастила і все моє майбутнє”. А коли загроза минає, ми знову чуємо його солоденькі слова. Але настає прозріння.

Нора не може більше жити в цьому духовно порожньому домі, тому йде геть. “Я гадаю, що передусім я людина, так само як і ти – або принаймні повинна стати людиною”.

У творі Генрік Ібсен показав фальшиві людські цінності, за якими криються егоїзм, духовна порожнеча. Ось чому п’єса називається “Ляльковий дім”.
Чому Генрік Ібсен створив новий жанр синтетичної п’єси


рассказ на тему чудо в моей жизни
Чому Генрік Ібсен створив новий жанр синтетичної п’єси