Чим приваблює сучасних читачів Ровена та Ребекка

У відомому романі Вальтера Скотта “Айвенго” змальовано два дівочі образи – Ровени та Ребекки. Ці обидві жінки молоді, гарні, розумні, виховувались без материнської любові. Їх постійно оточує прихильність навколишніх людей, а також неабияка розкіш. Проте соціальний стан і риси характеру в них суттєво відрізнялися.

По-різному вони поводять себе в критичних ситуаціях, по-різному складується їх життя.

Ровена належить до саксонського роду, її опікуном являється Седрик Ротервудський. Він обожнює свою прийомну дочку, намагається

ніколи і ні в чому їй не відмовляти. Всі свої надії і сподівання по відродженню влади саксонів покладає тільки на неї. Через це Садрик виганяє свого єдиного сина і при цьому позбавляє його спадщини.

Однак Ровена до останнього протистоїть одруженню без почуттів. Коли вона попадає до полону, то відчуває, що ось тут вона не може вплинути на хід подій і навіть її влада не може допомогти їй. Але щасливий випадок рятує дівчину, доля знову їй посміхнулася.

Потім Ровена все-таки стає дружиною лицаря Айвенго.

На противагу Ровені постає Ребекка. Вона являється дочкою багатого єврея Ісаака. Плем’я дівчини постійно відчуває

на собі гоніння та приниження. Хоча вона виросла і ніколи ні в чому не знала відмови, але все-таки розуміла, що їй знадобиться величезна сила волі і багаж знань для того, щоб вижити в жорстокому світі. Ребекка навчилася лікувати людей, допомагала практично всім, хто потребував її допомоги.

Не знайшовши відповіді на своє кохання, дівчина вирішує повністю посвятити себе своєму народу, оберігати його честь та віру. В критичній ситуації, не знайшовши вихід, віддала перевагу смерті, а не приниженню. Ребекка – це дуже сильна і вольова особистість.

Обидва жіночі образи в творі “Айвенго” відіграють велику композиційну роль, вони допомагають більш глибше розкрити характери майже всіх головних героїв, а також відобразити ту історичну епоху, в якій вони жили.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Чим приваблює сучасних читачів Ровена та Ребекка


міф про галатея і пігмаліона
Чим приваблює сучасних читачів Ровена та Ребекка