Чи винні діти? (за оповіданням “Хто ти?”) – І варіант ЄВГЕН ГУЦАЛО

8 клас

І варіант

Покинуті батьками діти… Деякі з них живуть у дитячих будинках, а деякі просто блукають по вулицях, залишені напризволяще. Серед них є агресивні й засмучені, оптимісти й байдужі до всього, але погляди їхніх очей однакові. Недитячий біль у тих поглядах, страждання.

На самому початку оповідання Гуцала “Хто ти?” зустрічаємо ми дівчину чарівної вроди, на яку звертають увагу всі перехожі. От тільки погляд у неї “жорсткуватий і непривітний”. Чи не тому, що в ранньому дитинстві була кинута матір’ю й поневірялась

по притулках?

Ставши дорослою, вже самостійною людиною, Галя приїхала до своєї матері, щоб просто подивитися їй в очі. У занехаяній убогій квартирі дівчина побачила двох дітей, які виявились її братом і сестрою. Мати на той час знаходилась у лікарні. “Хто ти?” – спитала вмираюча жінка у Галі, коли та провідувала її. Але ж їй не можна було вмирати, бо в неї ще маленькі діти! Що буде з ними? Вона покинула Галю й жодного разу не поцікавилась нею, а тепер покине й цих дітей. Їх чекає дитячий притулок, в якому, можливо, брат сестра будуть розлучені. Чи винні вони в тому, що їхня мати “не вміла дати щастя своїм дітям,

бо мала сліпе й нерозумне серце?..”

І раптом зрозуміла Галя, що не хоче, щоб діти повторили її гіркий шлях, поневіряючись по притулках. Вона, кинута матір’ю, повинна замінити їм неньку. Благородні материнські почуття охопили Галю, “душа сповнювалась світлом доброти”.

Оповідання “Хто ти?” – про милосердя, про серце, яке не стало жорстоким, незважаючи на глибокі рани. У творі – правда нашого життя, сповненого багатьма бідами, одна з яких – покинуті діти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Чи винні діти? (за оповіданням “Хто ти?”) – І варіант ЄВГЕН ГУЦАЛО


чи можна пробачити зрада зно
Чи винні діти? (за оповіданням “Хто ти?”) – І варіант ЄВГЕН ГУЦАЛО