Чарівний світ картин Катерини Білокур

Катерина Василівна Білокур – художниця від Бога, вчилася малювати сама. Досить цікавим є її творчий і життєвий шлях. Читати й писати маленька Катря навчилася сама, не закінчувала жодного освітнього закладу. Народилася Катерина Білокур 1900 року, прожила 1 рік в селі Богданівці Яготинського району на Київщині.
Я бачила такі картини художниці: “Декоративні квіти”, “Натюрморт з колосками та глечиком”, “Квіти і калина”, “В Богданівці на загреблі”.
На кожній картині зображено чарівно-чудовий світ природи. Наприклад,

картина “Натюрморт з колосками та глечиком” зображує на першому плані ліворуч глечик на камінці, праворуч – величезну гілку чайної троянди, з котрою переплітаються колоски. Якщо придивитись, кожна квітка оригінальна, не схожа на іншу. Кетяги калини, ромашки, Петрів батіг – усіх квітів не перелічити!
А яка краса на картині К. Білокур “Квіти і калина”! Квіти, здається, живі, ніби дихають на тебе і ось-ось заговорять! Я бачу до болю знайомі квіти. Ось перед нами величезний кущ червоних мальв, поруч – блакитні польові квіти. У центрі й праворуч – кущі півонії: білі, бордові, червоні… Мені здається, що
я відчуваю аромат цих квітів, білі півонії пахнуть найдужче. Кожна квіточка вимальована особливо, кожен бутон з любов’ю дивиться на глядача.
Перед нами суцільний букет живих квітів, в котрому можна побачити всі сорти й кольори природних ніжних фарб.
Отже, картини К. Білокур мають високе естетичне й художнє значення. На відміну від картин художників-абстракціоністів, ці картини, на мою думку, зігрівають душу, випромінюють добро, радість і щастя. У них присутня якась казковість і чарівність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Чарівний світ картин Катерини Білокур


розповідь про свійську тварину
Чарівний світ картин Катерини Білокур