Богдан Хмельницький в історії України

Богдан Хмельницький – син украънського шляхтича Михайла, що був урядником у місті Чигирині й недалеко від Чигирина мав невеликий хутір Суботів. Ще зовсім молодим Богдан вступив до козацького війська. Уже скоро всі помітили, що з нього буде хоробрий і відважний козак-лицар та розумний керівник. Як козацький старшина він брав участь у численних битвах з турками, а в битві під Цецорою (1620 року) боровся поруч зі своїм батьком. Батько загинув у тій битві, а молодий Богдан потрапив у турецьку неволю, де пробув два роки.
Вийшовши з неволі, став сотником

Козацького війська, і знали його запоріжці як відважного й розумного чоловіка. Після невдалого козацького повстання в 1638 році Хмельницький жив постійно в Чигирині або в своєму хуторі Суботові, успадкуваному від батька. Та чигиринський староста й урядники не довіряли йому й боялися його. Тому часто посилали його з козаками в степи нищити татарські загони. Коли вже в 1647 році Хмельницький рушив з сотнею козаків у степ, Чаплинський напав зі своїми гайдуками на Суботів.
Тоді Богдан Хмельницький вирішив помститися за свою кривду і за кривди народу не тільки Чаплинському, а й усім подібним панам, що зухвало поводилися
з народом. Він поїхав на Січ, скликав усіх козаків, що малими загонами перебували у степах, і розказав їм про свою кривду й кривду всього народу. У 1648 році він рушив проти польського війська і всієї шляхти, що була в Україні.
Незабаром стали приставати до козаків молоді й старі, і Богдан вже мав біля себе велике військо й почав перемагати поляків. Під Жовтими Водами розбив військо Стефана Потоцького, а його самого взяв до неволі. Під Корсунем розбив головні польські сили і взяв у полон обох польських воєначальників: Потоцького й Калиновського Пани й орендарі, зачувши про те, що сталося коло Жовтих Вод і Корсуня, самі почали втікати з України, утік також і князь Ярема Вишневенький, найжорстокіший ворог козаків.
Визначною подією в Україні було прийняття рішення Богданом Хмельницьким про возз’єднання України з Росією, яке відбулося в місті Переяславі 1654 року.
Гетьман Хмельницький має в українській історії велику славу, бо він перший рішуче повів козацьке військо до боротьби за волю народу і рідної землі.
Про Хмельницького народ складав пісні, з яких багато дотепер ібереглося. Його прославили декотрі наші письменники у віршах, її оповіданнях і повістях. У Києві, на площі перед храмом святої Софії, стоїть гарний пам’ятник Хмельницькому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Богдан Хмельницький в історії України


іван нечуй левицький біографія
Богдан Хмельницький в історії України