“Без родини нема щастя для людини”

Кожен, хто народжується, претендує на щасливу долю. Але чому одні її мають, а інших вона вперто обминає? Що таке щастя?

Як його знайти? “Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути щасливими” . Поглядів на це багато, та врешті кожен це з’ясовує сам для себе.

Кажуть: “Щасливими не народжуються, ними стають”. І вирішальну роль у цьому відіграє сім’я. Народна мудрість стверджує: “З родини йде життя людини”, “Без сім’ї нема щастя на землі”, “Де в сім’ї лад, там без вад”, “В сім’ї наймолодше

– найсолодше”, “Сім’я без Бога – убога”, “Сім’я – не церква, а люди – не ангели, усяко буває”.

Здавна відомо, що родина – то невичерпне джерело наснаги, любові та батьківських обов’язків. І кожна сім’я докладає зусиль, аби не всохло родове дерево, бо “Без роду нема народу”. Нагадували: “Забудеш свій рід – усохне твій корінь”. Щоб родинне життя склалося, необхідні дві умови: кохання і дитина .

Ясна річ, що для мене прикладом є моя власна родина. Тому мені б дуже хотілося, аби моя сім’я була схожою на мою нинішню, де я зараз – просто доросла дитина. А мамина

ласка, татова вимогливість, дідусева мудрість, тепло домашнього затишку на все життя лишають глибокий слід у житті кожної людини.

Значення сім’ї неоціненне. Від стану охорони родинного вогнища, материнства, дитинства, батьківства вирішальною мірою залежить не тільки особисте благополуччя окремої людини, а й життєва міць народу, України. Адже духовно-моральне здоров’я людини – то найважливіша запорука процвітання нації.

Я уявляю свою родину в колі великої кількості друзів, з якими ми можемо ходити в туристичні походи, відпочивати біля моря, влаштовувати родинні свята. Крім того, оскільки я захоплююся українською сучасною музикою, то ми будемо відвідувати концерти не лише сучасних виконавців, але також і оперу, балет. Я мрію бути лікарем – педіатром.

Я не знаю, хто буде за фахом мій чоловік, але це має бути людина, яка поділяє мої погляди на життя. Я сподіваюся, що зустріну такого, коли в нас почнеться “мода на непаління цигарок”, і тому діти в нас мають бути здоровими, незважаючи на всі проблеми з екологією. Хочеться, щоб у нас була затишна оселя, де б нам було всім приємно проводити час.

Доречною буде китайська мудрість: “За гроші придбаєш дім, та не сімейне вогнище”.

Хочеться ще додати таке. Хай мине ця чаша мене: зневірена, зневажена сім’я – то втрачене майбутнє. Родина – то святий вузол, котрим сполучаються люди в суспільстві, то є життєдайний осередок, що плекає найвищу цінність – цвіт нації – дітей, аби кожен батько, кожна мати мали можливість повторити себе у своїх нащадках. Ми всі люди – смертні, лише рід, родина, сім’я – безсмертні.

Про таку сім’ю я мрію і сподіваюся, що моя мрія здійсненна.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)“Без родини нема щастя для людини”


твір на тему краса в житті людини
“Без родини нема щастя для людини”