Аналіз вірша Самійленка Патріоти
У творчості Володимира Самійленка переважають сатиричні та гумористичні вірші. В них поет висміює лінь, неробство, пусті балачки своїх співвітчизників. До таких поезій належать і «Патріоти».
Вірш був написаний у 1894 році. Основний віршовий розмір – двохстопний ямб, римування перехресне. Основною ідеєю поезії є засудження людей, які не припиняють говорити про свою любов до батьківщини, однак, на практиці нічого не роблять.
Сюжет вірша доволі простий. Двоє юнаків дискутують про любов до України. Один з них глибоко роздумує про нелегку
Третій ж хлопець сидить у стороні, він не промовив жодного слова, та і не вмів бути красномовним. Проте цей хлопчина глибоко сумує через складне становище України. Він співчуває народу через його неосвіченість та убогість.
Володимир Самійленко не схвалює позиції жодного з хлопців. Слова двох перших не мають ніякого значення. Останній хлопець, хоч і переживає за свій народ без зайвої демонстрації, все ж
Актуальності поезія Самійленка не втратила і в наші дні. Змінилися часи, проте не змінилися люди. Знову і знову вони ведуть тисячі дискусій, обговорюючи складну долю та важкі випробування, що випали на долю України. Однак, зробити щось для вирішення цих проблем наважується не кожен.
Аналіз вірша Самійленка Патріоти
твір у публіцистичному стилі на суспільну тему
Аналіз вірша Самійленка Патріоти