Аналіз вірша Самійленка Патріоти

У творчості Володимира Самійленка переважають сатиричні та гумористичні вірші. В них поет висміює лінь, неробство, пусті балачки своїх співвітчизників. До таких поезій належать і «Патріоти».

Вірш був написаний у 1894 році. Основний віршовий розмір – двохстопний ямб, римування перехресне. Основною ідеєю поезії є засудження людей, які не припиняють говорити про свою любов до батьківщини, однак, на практиці нічого не роблять.

Сюжет вірша доволі простий. Двоє юнаків дискутують про любов до України. Один з них глибоко роздумує про нелегку

долю своє держави та її народу. Інший – захоплюється українською культурою, її древніми витоками. Обоє хлопців фантазують про світле майбутнє України. Кожен з них розмахує руками, доводячи правоту власної думки.

Третій ж хлопець сидить у стороні, він не промовив жодного слова, та і не вмів бути красномовним. Проте цей хлопчина глибоко сумує через складне становище України. Він співчуває народу через його неосвіченість та убогість.

Володимир Самійленко не схвалює позиції жодного з хлопців. Слова двох перших не мають ніякого значення. Останній хлопець, хоч і переживає за свій народ без зайвої демонстрації, все ж

нічого не робить для того, щоб покращити його долю. Всі троє на думку автора псевдо патріоти. Відповідно, основна думка твору у тому, що реальний патріотизм полягає не тільки у бажанні блага для своєї країни, а і в реальній участі людини у розбудові цього блага. Бути патріотом, означає важко працювати, а не багато розмовляти.

Актуальності поезія Самійленка не втратила і в наші дні. Змінилися часи, проте не змінилися люди. Знову і знову вони ведуть тисячі дискусій, обговорюючи складну долю та важкі випробування, що випали на долю України. Однак, зробити щось для вирішення цих проблем наважується не кожен.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Аналіз вірша Самійленка Патріоти


твір у публіцистичному стилі на суспільну тему
Аналіз вірша Самійленка Патріоти