АЙЗЕК АЗІМОВ

АЙЗЕК АЗІМОВ

(нар. 1920)

Айзек Азімов народився в білоруському містечку Петровичі. У 1923 р. його родина переїхала до США. За освітою він – хімік, був професором Бостонського університету.

Перше оповідання написав 1939 p., а визнаним майстром наукової фантастики став у 1941 р. після опублікування “Приходу ночі”, проголошеного американськими читачами кращим сучасним науково-фантастичним оповіданням.

Твори Азімова можна розподілити на дві групи. Перший цикл – повісті та оповідання про роботів (“Я, робот”, 1951; “Крицеві печери”, 1954; “Роботи та імперія”, 1985; “Мрії робота”, 1986 тощо), сюжетні колізії яких багато в чому визначаються розробленими самим письменником “трьома законами робототехніки”: про роботів, які працюють замість людини в техніці, економіці та соціальній сфері. Другий цикл – космогонічні твори, де переповідається галактична історія людства, що освоює планети Сонячної системи. Це романи “Кінець вічності”, 1955; “Самі боги”, 1972, збірки оповідань “Шлях марсіян”, 1955; “На Землі достатньо місця”, 1957; “Вітри змін”, 1985 та ін.

Загалом Азімов створив понад 350 книжок, що стало можливим, за його власним свідченням, лише завдяки працездатності, наполегливості й любові до власної професії. Про свій творчий шлях Азімов розповідає в двотомній біографії. Азімов багато разів ставав лауреатом престижних американських і міжнародних премій з наукової фантастики.
АЙЗЕК АЗІМОВ


анатолій давидов свідки минулих епох
АЙЗЕК АЗІМОВ