Тематичне оцінювання № 6

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС

ІІ семестр

ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ

(4 години)

УРОК № 68

Тема. Тематичне оцінювання № 6

Мета: повторити й узагальнити вивчене, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та їх корекції; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення учнів, уміння висловлювати власні думки й обгрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: роди й жанри літератури, літературний герой, портрет, пейзаж, гумор, художні

засоби.

ХІД УРОКУ

I. Короткий аналіз виконання робіт з розвитку зв’язного мовлення (можна цей етап перенести на наступний урок)

II. Оголошення теми й мети уроку, мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до написання контрольної роботи

2. Виконання тестових завдань

Варіант І

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Яка країна прославилась жінками-письменницями, одна з яких навіть стала лауреатом Нобелівської премії?

А) Росія;

Б) Швеція;

В) Англія.

2. Звідки взятий вислів: “Ви вищі від риб, птахів, тварини,

рослини. Маєте піклуватися про них”?

А) З Біблії,

Б) з творів Дж. К. Ролінг;

В) з творів А Ліндгрен.

3. Назвіть тему, яка об’єднує твори Е. Сетон-Томпсона, Дж. М. Даррелла, К. Паустовського, В. Біанкі.

4. Допишіть речення.

Фентезі – це…

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Дайте характеристику Пеппі Довгапанчохи з однойменного твору А. Ліндгрен.

2. Знайдіть спільне між Томом Сойєром і Гаррі Поттером.

Високий рівень (повна, змістовна, грамотна відповідь – 4 бали) Виконайте одне із завдань.

А) Напишіть твір “Мій улюблений твір сучасної дитячої літератури”.

Б) Складіть діалог “Що краще – прочитати книгу чи подивитися фільм за її сюжетом?”

Варіант ІІ

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Укажіть представника літератури фентезі:

А) А. Ліндгрен;

Б) Е. Сетон-Томпсон;

В) Дж. Р. Р. Толкін.

2. Кому з письменниць літератури ХХ-ХХІ століть поставлено аж три пам’ятники ще за життя?

А) А. Ліндгрен;

Б) С. Лагерлеф;

В) Дж. К. Ролінг.

3. Визначте головну думку, яка об’єднує твори Е. Сетон-Томпсона, Дж. М. Даррелла, К. Паустовського, В. Біанкі.

4. Допишіть речення.

Анімалістична література – це…

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Дайте характеристику Гаррі Поттеру із творів Дж. К. Ролінг.

2. Знайдіть спільне між Томом Сойєром та Пеппі Довгапанчохою.

Високий рівень (повна, змістовна, правильна відповідь – 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

А) Напишіть твір “Мій улюблений герой сучасної дитячої літератури”.

Б) Складіть діалог “Захоплення літературою фентезі – це корисно чи шкідливо?”

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

Повторити весь матеріал підручника.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Тематичне оцінювання № 6


казка про оха-чудотвора
Тематичне оцінювання № 6