Скорочено – СЛОН І МУХИ – ЄВГЕН ДУДАР

Учені Мухи зібрались на симпозіум: “До питання про походження прислів’я “Не робіть із Мухи Слона”. Муха-доповідач з усією категоричністю заявила:

– Прислів’я “Не робіть із Мухи Слона” у своїй основі не відповідає правді! Виходить, що первинним був Слон, а Муха вторинною. Коли все навпаки. І прислів’я, зрозуміло, повинно звучати так: “Не робіть із Слона Муху”.

– Слон,- заявила Муха-співдоповідач,- істота, не варта ніякої уваги! По-перше, він не може літати. По-друге, не вміє дзижчати…

Наступна Муха-оратор

теж висловилась на адресу Слона:

– Ця істота неповоротка. Зовсім не пристосована до життя…

– Колеги! – виступила найсерйозніша учена Муха. – Що ми, дійсно, робимо із Слона Муху? Ну що ми заладили: Слон та Слон! Я не бачу ніякого Слона. І вважаю, що ніякого Слона в природі не було і нема!..

Учасники симпозіуму радісно задзижчали. А й насправді, Слона вони не бачили, тому що симпозіум проходив на його спині.

Євген Дудар – один із найвідоміших сучасних українських гумористів. У творі “Слон і мухи” вістря його сатиричного пера спрямоване проти псевдонаукових суперечок, нарад і досліджень, які

піднімають і обговорюють нікому не потрібні теми та проблеми. Крім того, часто так звані наукові дослідження відірвані від реального життя, не враховують очевидного. Такі “вчені мухи” зневажають те, де і з чого живуть. І це явище в Україні, на жаль, досить розповсюджене – неповага до рідної землі, до предків і батьків, до народу, який годує, до мови, звичаїв і традицій. Тому гумореска не втрачає своєї актуальності й донині.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Скорочено – СЛОН І МУХИ – ЄВГЕН ДУДАР


малий мирон скорочено
Скорочено – СЛОН І МУХИ – ЄВГЕН ДУДАР