ЩОБ РОЗУМНИКАМИ СТАТИ, ТРЕБА БІЛЬШЕ КНИГ ЧИТАТИ. Л. КИР’ЯНЕНКО “РОЗМОВА НА КНИЖКОВІЙ ПОЛИЦІ”

Мета: ознайомити учнів з новим підручником, його структурою; формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов і шану до книги, бережливе ставлення до підручника.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра “Читай по порядку”

Хо

Ти,

Ння –

Чи

Та

1

5

8

6

7

Чу

Все

Ще

Най

Ння.

2

3

11

9

14

Зна

Вча

Кра

На

4

13

10

12

2.

Ознайомлення з підручником “Післябуквар”

– Любі діти! Ми вже розпрощалися з нашим першим підручником – Букварем. Знаємо всі букви, вміємо читати. Крім Букваря є й інші підручники, які поведуть вас у прекрасний світ знань.

Прочитаємо назву старшого брата Букваря.

3. Гра “склади слово”

4. Бесіда

– Давайте розглянемо підручник. Почнемо з обкладинки.

Розгляньте малюнок. Кого зобразив художник?

– Що розглядає дівчинка?

– Чому радіє дівчинка?

– Що ще намальовано на обкладинці?

– Хто є автором підручника? (М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко)

– Де і яким видавництвом видана книга? (К.: Видавничий дім “Освіта”, 2012)

– Що означають умовні позначення?

– Новий підручник “Післябуквар” допоможе вам навчитися гарно читати, грамотно писати, відчути, як мелодійно звучить українське слово. Навчатися “мови золотої” ви будете на кращих творах українських письменників, які вміщені у “Післябукварі”.

5. Опрацювання вірша (с. 3)

– Що сказано у вірші про підручник “Післябуквар”?

– Яке побажання вам висловили автори підручника?

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 3-6)

1. Опрацювання казки Л. Кир’яненко “розмова на книжковій полиці” (с. 4)

– Прочитайте назву нашого уроку. (Щоб розумниками стати, треба більше книг читати.)

– Як ви вважаєте, про що йтиметься на уроці?

1) Виразне читання казки вчителем.

– Між ким відбувається розмова у казці?

– Про що розмовляли книжки?

2) Словникова робота.

Пошарпані – потерті, зім’яті.

3) Вибіркове читання.

– Які книжки стояли на книжковій полиці?

– Прочитайте запитання щойно видрукуваної книжки.

– Що відповіла розумна книжка?

– Які слова у цій відповіді ви вважаєте найголовнішими?

4) Читання оповідання учнями (“ланцюжком”, за особами).

– Це оповідання чи казка?

– Яка головна думка казки?

5) Гра “Читає Незнайко”.

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшукують речення і читають його без “помилки”.

На високій (книжковій) полиці, упритул одна до одної, стояли підручники (книжки). Зовні книжки (вони) були різні: одні – новенькі, в красивих (гарних) яскравих обгортках (обкладинках), інші – зовсім старі, а деякі й геть зім’яті (пошарпані).

6) Робота за малюнком.

– Які книжки ви бачите на малюнку?

– Розкажіть, які книги вам подобаються.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “читай і світ пізнавай” (с. 5)

1) Прочитайте уважно слова. Скажіть, чим різняться між собою слова першого стовпчика. Яке значення має кожне слово у другому стовпчику?

Книга книжковий читати

Книжка книголюб читанка

Книжечка книгарня читачка

– Читання слів уголос спочатку повільно, а потім швидко.

– Читання двоскладових слів.

– Читання слів з наголосом на першому складі.

– Читання “ланцюжком”.

– Читання слів-родичів.

2) Прочитайте прислів’я і приказки. Поясніть, як ви їх розумієте.

– Пригадайте і ви цікаві прислів’я чи приказки про книжку, або запитайте у старших.

– Одна книга тисячі людей навчає.

– Книга – не пряник, а дітей до себе манить.

– Книги читати – усе знати.

– З книгою жити – з добром дружити.

3. Опрацювання завдань “читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 6)

Гра “Ланцюжок”

– Розгадайте зашифрований вислів. (Любіть і бережіть книгу – вона ваш друг.)

– Чому книжку називають другом?

IV. РОБОТА З ДИТЯЧОЮ КНИЖКОЮ

Бесіда про читання

– Пригадай, які книги ти читав (читала).

– Що нового й цікавого ти дізнався (дізналася) з прочитаної книги?

– Про що ти любиш читати?

– Яка твоя найулюбленіша книжка? А журнал?

– Знайди в бібліотеці і прочитай вірші про школу, шкільні пригоди.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

– З яким підручником ознайомилися?

– Які твори вам сподобалися? Чим саме?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

ЩОБ РОЗУМНИКАМИ СТАТИ, ТРЕБА БІЛЬШЕ КНИГ ЧИТАТИ. Л. КИР’ЯНЕНКО “РОЗМОВА НА КНИЖКОВІЙ ПОЛИЦІ”


план до казки аліса в країні див
ЩОБ РОЗУМНИКАМИ СТАТИ, ТРЕБА БІЛЬШЕ КНИГ ЧИТАТИ. Л. КИР’ЯНЕНКО “РОЗМОВА НА КНИЖКОВІЙ ПОЛИЦІ”