ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “ПЕЙЗАЖ У ПРОЗОВИХ ТВОРАХ”

Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом “Пейзаж у прозових творах”; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Артикуляційна гімнастика

– “Пароплав гуде”.

Губи в посмішці, відкрити рот, з напругою вимовити довгий “и-и-и…”.

– “Слоник п’є”.

Витягнувши вперед губи трубочкою, утворити

“хобот слоника”. “Набирати водичку”, злегка при цьому прицмокуючи.

– “Індик базікає”.

Язиком швидко рухати по верхній губі – “бл-бл-бл-бл…”.

2. Розгадування ребусів

Г1а; пі2л; віЗло; заЗмка; перб; мі100; пі100лет; 100янка; 7я; ві3на; 100ляр; 3буна.

(Година; підвал; вітрило; затримка; першість; місто; пістолет; стоянка; сім’я; вітрина; столяр; трибуна)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра “Хто краще?”

Конкурс на краще виразне читання оповідання Василя Сухомлинського “Ми їздили в Канів…”.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Сьогодні ми завершуємо вивчати розділ.

– Пригадайте його назву.

– Розгорніть зміст підручника.

– Знайдіть вивчений розділ.

– Яким твором починається розділ?

– Яким завершується?

– Назвіть свій улюблений твір.

– Чим він вам сподобався?

V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Чи уважний ти читач?”

Тестування

1. Скільки було каченят у Чомги?

А) Троє; б) двоє; в) четверо.

2. Під яким деревом перепочивала письменниця Марко Вовчок?

А) Під вербою; б) під липою; в) під кленом.

3. Які дійові особи з твору Михайла Коцюбинського “На небі сонце…” хотіли бути схожими на небо?

А) Сокирки; б) волошки; в) петрові батоги.

4. Що збирало дівча на узбіччі дороги?

А) Стручки гороху; б) польові квіти; в) гриби.

5. До кого хотіла тихо підкрастись дівчинка?

А) До зайчатки; б) до перепілки; в) до зозулі.

6. Біля якого міста знаходиться могила Т. Г. Шевченка?

А) Києва; б) Умані; в) Канева.

Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5б; 6в.

2. Фізкультхвилинка

3. Робота в групах

– З’єднайте назву твору з автором.

Марко Вовчок

“На небі сонце…”

Олесь Гончар

“Чомга і весна”

Іван Сенченко

“Другого дня”

Михайло Коцюбинський

“Солов’їна сторожа”

Василь Чухліб

“Чимчикують наші хлопці…”

4. Гра “Пригадай твір і його автора”

– Що то синіє?

– Волошка.

– Яка гарна!

(“Солов’їна сторожа” за Олесем Гончаром)

– Хлопці брели поміж квітами. Женька скинув кепку, підставив під сонце спітнілий лоб. Левко теж… (Іван Сенченко “Чимчикують наші хлопці…”)

– Бачимо далекі береги Дніпра, його могутні води, бачимо зелені ліси на високих кручах. І все це дороге для нас. (Василь Сухомлинський “Ми їздили в Канів…”)

– Вона почула весну найперша… Все вище піднімалося сонце, крига відступала й відступала від ополонки. (Василь Чухліб “Чомга і весна”)

– Округи мене то жито половіє, а в житі купка льону голубо цвіте; то ячмінь колоситься; оддалеки гайок синіє… (Марко Вовчок “Другого дня”)

– Твердий, безостий колос б’є по руках, а стебло лізе під ноги. (Михайло Коцюбинський “На небі сонце…”)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра “Закінчи речення”

– Сьогодні на уроці я вчився…

– Мені було цікаво…

– Свою роботу на уроці оцінюю…

– Урок завершую з… настроєм.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики “Повтори і пригадай” (с. 72).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “ПЕЙЗАЖ У ПРОЗОВИХ ТВОРАХ”


опис чудовиська з твору митькозавр із юрківки
ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “ПЕЙЗАЖ У ПРОЗОВИХ ТВОРАХ”