ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ”

Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом “У країні світової літератури”; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності школярів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова, жагу до знань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Та вчить багато нас чому,

Хай буде він для нас повчальний –

За

це подякуєм йому.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 124)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Гра “Хто краще?”

Конкурс на краще виразне читання казки Льюїса Керролла “Аліса в Країні Чудес”.

2. Гра “Дуель”

Учні ставлять одне одному запитання за змістом казки (с. 170).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Який розділ ми завершили вивчати?

– Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом “У країні світової літератури”. Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.

V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ

Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра “Чи уважний ти читач?”

Тестування

1. Куди зібралася поїхати мама?

А) До міста;

Б) до друзів;

В) до бабусі.

2. Як звали сина тітки Наталки?

А) Сашко;

Б) Василько;

В) Володя.

3. Біля кого сиділа Аліса на березі?

А) Біля мами;

Б) біля сестри;

В) біля подруги.

4. Що кролик дістав із жилетної кишені? а) Хустинку;

Б) годинник;

В) квітку.

5. Яким став зріст Аліси, коли вона випила вміст пляшечки?

А) Півметра;

Б) метр;

В) чверть метра.

6. Чим на пиріжку було викладено гарний напис?

А) Намистинками;

Б) кремом;

В) родзинками.

Відповіді: 1а; 2в; 3б; 4б; 5в; 6в.

2. Фізкультхвилинка

3. Робота в групах

– Складіть розповідь про те, якою могла б бути зустріч Аліси та Мишка і його друга.

4. Гра “Відгадай, чиї це слова”

– Що ж, я з’їм. Якщо від цього стану ще менша – пролізу під дверцятами. Чи так чи інак попаду в сад, то хай буде, що буде. (Аліса. Льюіс Керролл “Аліса в Країні Чудес”)

– Ой, бідні мої вушка й вуса! Як же я спізнююся! (Кролик. Льюіс Керролл “Аліса в Країні Чудес”)

– Тільки вам тут доведеться самим обід готувати. Зумієте? (Мама. Микола Носов “Мишкова каша”)

– Що там варити? Морока сама! З’їмо весь хліб, а на вечерю зваримо каші. Кашу можна без хліба їсти. (Мишко. Микола Носов “Мишкова каша”)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра “Закінчи речення”

– Сьогодні на уроці я вчився…

– Мені було цікаво…

– Свою роботу на уроці оцінюю…

– Урок завершую з… настроєм.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики “Повтори і пригадай” (с. 170).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ”


срібна доба поезія твір
ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ”