НАРОД

“НАРОД” – громадсько-політичний і науково-популярний журнал.

Виходив у 1890 – 1895 рр. поперемінно у Львові та Коломиї раз на два тижні за редакцією І. Франка й М. Павлика. Протягом 1890 – 1893 рр. був органом русько-української радикальної партії. Журнал уміщував матеріали про тяжке становище селянства Галичини, викривав угодовство політичних партій, подавав огляди міжнародного робітничого та селянського руху. Значна частина матеріалів присвячувалася культурно-освітнім справам, жіночому питанню.

Актуальні проблеми політичного

й культурного життя в Україні порушував у своїх виступах М. Драгоманов (“Австро-руські спомини”, “Листи на Наддніпрянську Україну” та ін.). Віщання вперше опублікувало вірші з циклів “Сльози – перли” і “Невільничі пісні” Лесі Українки, поему “Молох” О. Маковея, оповідання “Свиня”, “Казка про Добробит”, “Як-то Згода дім будувала” та поезії з циклів “Тюремні сонети”, “Жидівські мелодії” І. Франка, оповідання “Лумера” Леся Мартовича. Надруковано окремі праці І. Франка про специфіку художньої творчості (“Із поезій

Павла Думки”), методологію її дослідження

(“Професор Омелян Огоновський”) та інші публікації. Вміщено ряд творів російських письменників – казка “Сусіди” М. Салтикова-Щедріна, оповідання “На край світу” М. Лєскова, “Народна совість” Г. Успенського, “Два старці” і драма “Влада темноти” Л. Толстого в перекладі М. Павлика. “Народ” сприяв гуртуванню літературних і політичних сил Західної та Східної України.

Літ.: Історія української дожовтневої журналістики. Л., 1983.

Ф. Пустова


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

НАРОД


сочинение на тему россия великая держава
НАРОД