МОЯ РОДИНА. Д. ЧЕРЕДНИЧЕНКО “РОДОВІДНЕ ДЕРЕВО”. В. ОСЄЄВА “СІМ’Я У НАС ОДНА”. І. НІКІТЧЕНКО “ТЕПЛІ СЛОВА”

Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати зміст прочитаного тексту; розвивати мовлення, мислення; виховути любов і повагу до членів своєї родини.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Росте липа біля Пилипа.

2) Робота над чистомовкою.

Ав-ав-ав – не лови гав.

Ва-ва-ва – книжка нова.

Ву-ву-ву – вип’ємо каву.

Ув-ув-ув – новину почув.

Ві-ві-ві – здивувались паві.

Ів-ів-ів – льон зацвів.

Во-во-во

– намальовано криво.

Ов-ов-ов – накололи дров.

Ив-ив-ив – я квіти полив.

Ви-ви-ви – чорні брови.

2. Читання текстів А. Костецького “Квіткові сни”, Є. Горєвої “Кольоровий віршик”

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 40-42)

1. Опрацювання оповідання Д. Чередниченка “Родовідне дерево”

1) Читання тексту вчителем.

– Як ви розумієте назву оповідання?

2) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

– Як хлопчик кликав свого дідуся? А ви як кличете?

– Чи знав хлопчик, як звати його бабусю? А ви знаєте?

3) Вибіркове читання.

Прочитайте рядки про родовідне дерево.

– З кого складається рід?

– Як дід Петро називає людей, які не знають свого роду?

– Що вам відомо про свій рід?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 41)

1) Читання стовпчиків слів.

– Читайте швидко, вимовляйте чітко!

Рід

Сім’я

Тато

Мама

Рідня

Сімейка

Таточко

Матуся

Родина

Сімеєчка

Татусик

Матусенька

– Читання односкладових, двоскладових, трискладових слів.

– Читання слів з наголосом на другому складі.

– Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.

– Читання слів-родичів.

– А як ви називаєте маму, тата?

– Запам’ятайте ці слова й користуйтеся ними щодня.

2) Опрацювання оповідання В. Осєєвої “Сім’я у нас одна”.

– Як Левко допомагав мамі?

– Що сказав тато у неділю за обідом?

– Чому почервонів Левко?

– Як ви розумієте зміст виділених речень?

– Як ви вважаєте, що буде далі? Придумайте кінцівку оповідання.

– Розкажіть, як ви допомагаєте вдома.

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 42)

1) Читання стовпчиків слів.

– Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім – швидко. Поясніть значення слів.

Син

Дочка

Сестричка

Братик

Синок

Донька

Сеструня

Братусик

Синочок

Донечка

Сестронька

Братичок

– Складіть речення з цими словами. Як називають вас мама з татом?

2) Читання оповідання І. Нікітченко “Теплі слова”.

– Прочитайте назву оповідання. Як ви вважаєте, про які слова йтиметься у тексті?

– Розкажіть, як мама називала свого синочка.

– Чи таких слів чекала мама від свого сина?

– Як ви називаєте свою маму? Які теплі слова промовляєте до неї?

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які твори читали на уроці?

– Чого вони вас навчають?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

МОЯ РОДИНА. Д. ЧЕРЕДНИЧЕНКО “РОДОВІДНЕ ДЕРЕВО”. В. ОСЄЄВА “СІМ’Я У НАС ОДНА”. І. НІКІТЧЕНКО “ТЕПЛІ СЛОВА”


любимый цветок роза сочинение
МОЯ РОДИНА. Д. ЧЕРЕДНИЧЕНКО “РОДОВІДНЕ ДЕРЕВО”. В. ОСЄЄВА “СІМ’Я У НАС ОДНА”. І. НІКІТЧЕНКО “ТЕПЛІ СЛОВА”